протести в Білорусі
протести в Білорусі УНІАН

Є свідчення, що жертв ОМОНу набагато більше, ніж офіційно повідомляють – білоруський журналіст

Читайте по-русски
Правоохоронці не захищають тих, кого мали би – вони стали інструментом агресії, вважає журналіст

Деякі затримані після звільнення буквально ледве доповзають додому, зазначив білоруський журналіст Анатоль Ширвель. Про це він повідомив в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі".

За словами журналіста, білоруська влада почала масово звільняти раніше затриманих протестувальників: "Дякувати Богу, зараз багатьох відпускають. Звісно, стан і журналістів, і звичайних протестувальників важкий. Сьогодні багато пишуть у соціальних мережах, що їхні діти, чоловіки або дружини буквально ледве доповзають додому. Окрім цього, стало більше відомо про ті звірства, які чинять правоохоронці. Вони не захищають тих, кого мали би охороняти – вони стали інструментом агресії і, боюсь, вбивств. Тому що є все більше свідчень, що жертв набагато більше, ніж офіційно повідомляють".

Також Ширвель прокоментував хвилю звільнень журналістів із державних ЗМІ. На його думку, такі дії – це щирий крок.

"Дехто звільнився з телебачення ще на етапі виборчої кампанії, коли тільки розпочались посадки", – повідомив він.

За словами журналіста, у Білорусі зараз немає чітко вираженого лідера. Багато людей пішли на вибори не за Світланою Тихановською, а проти правління Лукашенка: "Для нас, журналістів, дуже дивовижно спостерігати за тим рівнем координації, який проявляють зараз білоруси. Я просто пишаюся цим. Ми зібрали понад 1,5 мільйона доларів для допомоги постраждалим. Але я вірю, що лідер з'явиться. Чи Тихановська, чи хтось інший, але він буде", – зазначив Ширвель.

Нагадаємо, загальна кількість затриманих у Білорусі наблизилась до 7 тисяч: за четвертий день протестів силовики схопили 700 осіб.

Попередній матеріал
Волонтерку Наталію Юсупову не пускали у військовий шпиталь: хто за цим стоїть
Наступний матеріал
Лікарі повідомили про стан військового, який підірвався на вибухівці в зоні бойових дій на сході
Loading...