Олег Сенцов
Олег Сенцов ru.krymr.com

Сенцов у Вашингтоні закликав відключити Росію від системи SWIFT – подробиці

  Читайте по-русски
  Сенцов також наголосив, що потрібно зберегти міжнародний тиск на РФ

  Найефективнішим кроком з боку США для тиску на РФ, аби змусити її зупинити агресію проти України та звільнити всіх українських полонених, стане відключення РФ від системи міжбанківських каналів зв'язку SWIFT. Про це заявив колишній політв'язень Кремля, український кінорежисер Олег Сенцов під час візиту до Вашингтона, повідомляє "Укрінформ".

  На запитання про те, як США можуть вплинути на РФ, Сенцов відповів: "У мене дуже коротка відповідь на це – відключити SWIFT… Це реальний крок, аніж дуже довгі балачки".

  Він також сказав, що під час зустрічей у США та в інших країнах завжди зосереджується на необхідності збереження міжнародного тиску на РФ.

  "Мої меседжі тут, як і завжди – зупинити російську агресію проти України та звільнити наших полонених", – наголосив він.

  І додав, що повернути багатьох українців додому вдалося, зокрема, й завдяки міжнародному впливу, зокрема з боку Сполучених Штатів, країн Європи, а також безпосередньо України – зусиллями колишнього й нинішнього президентів. У цьому зв'язку він нагадав про нещодавнє визволення українців з російського полону й висловив сподівання, що цей процес триватиме.

  Сенцов також сказав, що його ініціативу з інформування міжнародного співтовариства підтримує багато людей: "Це близькі до мене люди, мої помічники та правозахисники".

  Крім того, режисер зазначив, що співпрацює з громадськими організаціями, а також об'єднує зусилля з іншими політв'язнями: "Ми завжди на зв'язку, зустрічаємося, деякі речі робимо разом".

  Зокрема, за його словами, Микола Карпюк створив громадське об'єднання щодо протидії катуванням і тортурам в Україні. Сенцов додав, що допомагає цій ініціативі інформаційною підтримкою.

  Додамо, що у Вашингтоні Сенцов планує провести низку зустрічей, у тому числі в Державному департаменті США, на Капітолійському пагорбі, й зокрема, в Гельсінській спілці американського Конгресу. Він планує розповісти більше про свій досвід, а також про російську окупацію Криму. Після США колишній політв'язень вирушить до Канади. У планах на ближчі місяці – поїздки до інших країн. Олег Сенцов наголосив: він намагається охопити найважливіші організації й зустрітися з тими, від кого залежить допомога Україні щодо тиску на Росію з боку міжнародної спільноти.

  Як повідомляв 5.UA, 7 вересня 2019 року між РФ і Україною відбувся обмін утримуваними особами у форматі "35 на 35". В Україну повернулися 35 осіб, зокрема 11 незаконно засуджених і 24 моряки, захоплені у районі Керченської протоки у листопаді 2018 року. Серед них був і політв'язень Кремля режисер Олег Сенцов.

  Попередній матеріал
  Грип в Україні: на карантин закрили школи у 8 областях
  Наступний матеріал
  Милованов пояснив, які програми підтримки запропонують інвесторам
  Loading...