news.liga.net

Розслідування катастрофи МН17: Ахметов влітку 2014-го, ймовірно, зустрічався у Москві із Сурковим

Читайте по-русски
Сурков зазначив, що розмова була довгою та ні про що

Український олігарх Ринат Ахметов влітку 2014 року, ймовірно, зустрічався у Москві з Владиславом Сурковим, помічником Путіна та куратором терористів на сході України. Про це свідчать розслідування та телефонні розмови, які оприлюднила міжнародна слідча група з розслідування катастрофи МН17, інофрмує "5 канал".

На них помічник Владислав Сурков та Олександр Бородай обговорюють зустріч Суркова з Ринатом Ахметовим у Москві, а також зустріч українського бізнесмена з його так званим покровителем. Сурков зазначив, що розмова була довгою та ні про що. Водночас помічник Путіна зауважив, що Ахметов уточнював, чи можна йому повернутися на той час уже до окупованого Донецька.

Нижче передаємо уривок з їхніх переговорів мовою оригіналу: 

"Владислав Сурков, помічник Володимира Путіна:
– Значит, я с Ринатом встречался тут. Он был в начале недели. Мне просто коллеги позвонили, попросили. Я с ним не хотел на самом деле встречаться. Он меня три часа ждал терпеливо в ресторане. Тебе для понимания, какой он сильно заинтересованный. Был долгий и бессмысленный разговор. Он тут встречался со своим бывшим патроном. Тот его, ну понятно, по задаче, как говорится... типа предлагал ему сидеть за столом со стороны "республики". Ну, естественно, ответ был понятен, что это невозможно с его стороны. [...] Ну и спросил меня: можно ли ему приехать в Донецк. Я честно сказал, что лучше этого не надо делать.

Олександр Бородай, самопроголошений прем'єр-міністр так званої "ДНР" (2014):
– Правильно. Правильно, за него никто не отвечает.

Владислав Сурков:
– У него плохие цели. Он будет разлагать вас, только там. Хотел бы, чтобы ты понимал".

Олександр Бородай:
– Я прекрасно понимаю, я против тоже. Именно из этих соображений, хочу сказать, что интересная статистика есть у нашего друга товарища Пургина.

Владислав Сурков:
— А чё там?

Олександр Бородай:
– По употреблению газа. Понятно, что все предприятия области – она же "республика" – упали раза в три в среднем. Кроме ахметовских". 

У Ахметова прокоментувала цю інформацію. Агентству "Інтерфакс-Україна" 14 листопада прессекретарка підприємця прокоментувала публікацію міжнародною слідчою групою з розслідування катастрофи рейсу MH17 розмови помічника президента РФ Владислава Суркова, у якій той розповідав про зустріч у 2014 році з людиною на ім'я Рінат.

Каже, Ахметов вважає, що шлях до миру на Донбасі треба шукати в переговорах.

"Ми не коментуємо телефонні розмови третіх осіб. Однак хочемо підкреслити, що в пана Ахметова були тисячі – публічних і непублічних – зустрічей із політиками, бізнесменами та громадськими діячами, і на кожній такій зустрічі він незмінно закликав до вирішення конфлікту за столом переговорів... Пан Ахметов упевнений: головне, щоб усі дійшли до миру, а мир потрібно шукати за столом переговорів", – сказала вона.

Як повідомляв 5.UA, слідство щодо збиття МН17 підтвердило щоденні контакти ФСБ РФ із бойовиками на Донбасі. 

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – відео