Віл Мірзаянов
Віл Мірзаянов https://prm.ua

Розробник бойової отрути "Новачок" вибачився перед Навальним

Читайте по-русски
Науковець підтвердив, що симптоми російського опозиціонера збігаються із тими, які викликає речовина

Один із розробників нервово-паралітичної отрути "Новачок" Віл Мірзаянов вибачився перед російськими опозиціонером Олексієм Навальним. Про це він заявив в ефірі телеканалу "Дождь", передає DW.

"Я приношу свої вибачення Навальному за те, що я брав участь в цьому злочинному бізнесі – розробці цієї речовини, якою він отруївся", – зазначив винахідник, який від 1995 року проживає у США.

Мірзаянов також запевнив, що усе своє теперішнє життя присвячує тому, щоби боротися проти застосування бойових речовин. Також розповів, що ще в 1993 році зустрівся з людиною, яка пережила отруєння "Новачком" і симптоми були дуже схожі на отруєння Навального.

Нагадаємо, Олексію Навальному стало зле 20 серпня під час польоту з Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омску, а політика госпіталізували. Він впав у кому. Лікарі довго не могли встановити офіційний діагноз. Казали, що у нього порушення обміну речовин. Лише за півтори доби Росія дозволила транспортувати його до німецької лікарні.

Канцлерка Ангела Меркель заявила: Навального отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новічок", яку розробляє Росія. Згодом цю інформацію підтвердили ще у трьох світових лабораторіях. Рештки токсину виявили на пляшці з водою у готелі в Томську, де перебував політик. Нині Навальний в німецькій клініці "Шаріте" поступово відновлюється після отруєння.

Попередній матеріал
"Білорусь – не Росія": у Києві розпочалася акція на підтримку білоруського народу – відео
Наступний матеріал
Нові ведучі, новий формат: на "5 каналі" стартує тижневий марафон "Ре:візія країни" – про що він
Loading...