itc.ua

Росія використовує бойові супутники – розвідка США

  Основну загрозу інтересам США в космосі представляють дві країни – Китай і Росія

  Агентство військової розвідки Сполучених Штатів Америки опублікувало доповідь, в якій йдеться, що частина російських супутників, призначених для діагностики космічних апаратів, має подвійне призначення. Про таке повідомив "УНІАН" з посиланням на РБК.

  Відповідно до доповіді, основну загрозу інтересам США в космосі представляють дві країни – Китай і Росія. Крім того, ризики для безпеки представляють Іран та Північна Корея. Особливо автори доповіді відзначають позиції Китаю в космосі, що зміцнюються. Пекін зміг вийти на друге місце за кількістю орбітальних супутників після США і вкладає значні кошти в розвиток космічної програми.

  Слід зазначити, що Росія, попри тривалий період відставання, також зберігає ключові позиції в космосі. Кремль розвиває різні типи військових технологій, що дозволяють вести бойові дії в космічному просторі. До них входить: лазерна зброя, засоби радіоелектронного придушення.

  Деякі з російських супутників, призначених для діагностики космічних апаратів, має подвійне призначення, впевнені автори доповіді.

  "Супутники спостереження й обслуговування здатні проводити діагностику апаратів, які наближаються, і виправляти деякі несправності. Однак ця ж сама технологія може бути використана для наближення до супутників іноземних держав і проведення атак", – йдеться у тексті доповіді.

  Розміщення подібних супутників на орбіті почалося у 2017 році.

  Для доповіді розвідка США використовувала відкриті джерела, а саме: матеріали ЗМІ, зокрема "Московського Комсомольця", "Еха Москви", "Інтерфаксу" та порталу "Військовий огляд". Твердження про можливе застосування інспекційних супутників в якості зброї посилається на статтю в журналі Popular Mechanics, опубліковану в серпні 2018 року.

  Попередній матеріал
  Не повинні дозволити Путіну вбивати клин у НАТО: Помпео закликав Угорщину підтримати Україну
  Наступний матеріал
  Росія програла в ЄСПЛ справу щодо призову у невизнаному Придністров'ї
  Loading...

  "Україна вже має потенціал у сфері ракетної зброї": Клімкін прокоментував дії РФ стосовно ракетного договору

  Волкер розповів, як США працюють над визволенням полонених українських моряків

  Науковці з'ясували, що тривалість доби з кожним роком змінюється

  Москва використовуватиме кібератаки для втручання у вибори в Україні – директор Нацрозвідки США

  Компанія Безоса представила нову важку ракету-носій – відео

  "Не завадить": США відправили у Чорне море есмінець USS Donald Cook