unian.net

Росія програла в ЄСПЛ справу щодо призову у невизнаному Придністров'ї

  Рішення Європейського суду є остаточним, тож РФ зобов'язана беззаперечно його виконати

  Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію сплатити 53 тис. євро за порушення права на життя у невизнаному Придністров'ї. Про таке повідомляє "Укрінформ", посилаючись на правозахисну Асоціацію "Promo-LEX".

  Як стало відомо, збиток РФ муситиме відшкодувати матері загиблого у невизнаному Придністров'ї армійця.

  "Збиток буде відшкодований матері Олександра Стоматі, який примусово був призваний на службу в незаконний воєнізований підрозділ невизнаного Придністров'я. Згодом Олександр Стоматі був убитий за нез'ясованих обставин", – зазначається у повідомленні.

  Крім того, стало відомо: колегія з п'яти суддів Великої палати ЄСПЛ розглянула апеляцію російського уряду на рішення у справі і зрештою відхилила його.

  Зауважимо, що рішення ЄСПЛ набуло чинності 4-го лютого цьогоріч. Оскільки воно є остаточним, РФ зобов'язана беззаперечно виконати Постанову.

  Довідково: Згідно з матеріалами справи, 2009-го року Олександра Стоматі примусово призвали на службу до незаконного воєнізованого формування "Придністровського регіону". Наступного року його було вбито за нез'ясованих обставин. Російська влада не відповіла на запити його матері, а молдовська - призупинила розгляд на тій підставі, що не був ідентифікований будь-хто, хто міг би бути звинувачений у вбивстві.

  Додамо, що це не перша виграна справа проти Росії, пов'язана із призовом у невизнаному Придністров'ї. Раніше ЄСПЛ визнав РФ відповідальною за смерть українця Євгена Колобичка, який служив в армії невизнаної Придністровської Молдавської республіки, і зобов'язав виплатити 20 тис. євро морального збитку його батьку.

  Читайте також: 25 років потому: як вирішиться "прикордонне питання" з невизнаним Придністров'ям

  Попередній матеріал
  Росія використовує бойові супутники – розвідка США
  Наступний матеріал
  Зона ООС: бойовики обстріляли житлові будинки в Травневому