5 канал

25 років потому: як вирішиться "прикордонне питання" з невизнаним Придністров'ям

Завершити демаркацію придністровської ділянки кордону Україна та Молдова планують у найкоротші терміни

Про це напередодні домовилися Президент України та прем'єр-міністр Молдови під час урочистого запуску спільного пункту пропуску "Кучурган-Первомайськ", передає кореспондент "5 каналу".

Митники й прикордонники двох країн працюватимуть там спільно – це дасть можливість молдовській стороні поновити спостереження за придністровською ділянкою кордону.

З українського пункту пропуску видніються будинки у селі Первомайськ. Це території невизнаного Придністров'я, які 25 років контролюють сепаратисти. На в'їзді до населеного пункту вони облаштували свою так звану "митницю".

"Вони штампи не ставлять, але особи, що в'їжджають на територію невизнаного Придністров'я, зобов'язані заповнювати міграційну карту", – пояснює начальник відділу ДПСУ Ігор Топилко.

Згідно статистики перетину, 48% – це громадяни України, 40% – громадяни Молдови, а решта – іноземці.

Кордон з Молдовою
Кордон з Молдовою

Після сепаратистського заколоту та війни на початку 1990-х років, офіційний Кишинів придністровську ділянку кордону з Україною не контролює. Щоб знати, хто перетинає межу, він домовився з офіційним Києвом облаштувати спільні пункти пропуску.

Час перетину кордону не збільшиться, переконують представники двох країн. А перевірка документів молдовськими митниками та прикордонниками в перші місяці – процедура необов'язкова. Також на пункті пропуску постійно перебуватиме місія Євросоюзу. 

Місія ЄС продовжуватиме допомагати облаштувати пункти пропуску на кордоні України та Молдови. А країни до листопада повинні завершити демаркацію придністровської ділянки державної межі.

Сергій Барбу, Сергій Клименко, Одеська область,  "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Кугуар", "Тритон", "Спартан": як військові на БТР за кордоном з Росією пильнують – ФОТО

Попередній матеріал
Засідання суду, де обиратимуть запобіжний захід для нардепа Розенблата – відео
Наступний матеріал
У Кабміні відбувається урочисте засідання з нагоди 100-річчя уряду України – відео