Росія відновила бункер для зберігання ядерних озброєнь у Калінінграді – аналітики США

  Розташування Калінінграда робить його особливо проблематичним для військових планувальників НАТО; навіть обмежувальна зброя в регіоні може поставити під загрозу міста країн-членів НАТО, таких як Варшава або навіть Берлін

  Нещодавно оприлюднені супутникові фотографії свідчать про те, що Росія реконструювала бункер для зберігання зброї поблизу Калінінграда на Балтійському морі, а це свідчить, що Москва може розглядати можливість розміщення там ядерної зброї, повідомив американський аналітичний центр. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Фотографії, опубліковані 18 червня Федерацією американських вчених, стали черговим джерелом занепокоєння для західних військових спостерігачів щодо можливостей Росії в цьому балтійському регіоні між Литвою і Польщею.

  Експерт з питань ядерної енергетики та директор федерального ядерного інформаційного проекту Ганс Крістенсен зазначив, що зображення підтверджують, що бункер, розташований приблизно за 50 кілометрів від польського кордону, був реконструйований з 2016 року.

  "Це, на мій погляд, єдине місце зберігання ядерної зброї в Калінінградській області", – написав він.

  Крістенсен заявив, що наявні фотознімки не дають відповіді на запитання, чи ядерні боєголовки вже на місці, чи Росія готується їх перевезти, але це крок, який різко збільшить напруженість із НАТО. З іншого боку, об’єкт може бути модернізований таким чином, щоб ядерна зброя могла бути швидко переміщена.
  Розташування Калінінграда робить його особливо проблематичним для військових планувальників НАТО; навіть обмежувальна зброя в регіоні може поставити під загрозу міста країн-членів НАТО, таких як Варшава або навіть Берлін.

  Офіційні представники США і НАТО заявили, що розташування таких ракетних систем дестабілізує ситуацію.

  Як повідомляв 5.UA, низка непрямих ознак і відомостей вказують на наявність, щонайменше, кількох ядерних боєголовок на території анексованого Криму на об'єкті під посиленою охороною окупаційних військ. 

  Попередній матеріал
  Трамп: США не стануть місцем для утримання біженців
  Наступний матеріал
  Денісова розповіла про результати перемовин з російською омбудсвумен

  У SIPRI порахували, на скільки ядерні держави збільшили свій арсенал

  "Джерела підтверджують": Джемілєв розповів про ядерні боєголовки РФ у Криму

  Тимчук пояснив у чому небезпека "чеченського сценарію" від Путіна для України

  Клімкін: президент Туреччини обіцяє сприяти звільненню українських політв'язнів

  Список бранців Кремля передали генсеку ООН Гутеррешу

  5 канал - трансляція наживо