Росія пропонує сирійській владі провести переговори у Москві

  МЗС Росії пропонує сирійській владі та опозиції провести мирні перемови у Москві. За даними відомства, офіційний Дамаск уже погодився на цю пропозицію. Опозиційні ж сили Сирії заявляють, що поки не отримували запрошення до діалогу, але наперед відмовляються сідати за стіл переговорів із президентом Асадом. Від нього вимагають негайної відставки. Ситуація у Сирії напружена останні 10 місяців, але особливо загострилася напередодні. Армія та повстанці ведуть бої за передмістя Дамаска.

  Важка техніка та кілька тисяч солдатів сирійської армії намагаються відвоювати в опозиції східні передмістя Дамаска. Лише за кілька кілометрів від місця боїв - центр столиці і палац президента. За даними британської газети "Ґардіан" сімі’я Башара Асада у понеділок намагалася втекти з країни, але в аеропорт їх не пропустили повстанці. У багатьох містах Сирії опозиція проводить мітинги з єдиним гаслом: "Башар Асад - готуйся полишити свій пост".

  Примирити криваву ворожнечу у Сирії зголосилася Російська федерація. МЗС навіть запропонувало владі і опозиції провести мирний діалог у Москві. Сирійські урядовці - погодилися, опозиція ж - категорично відмовилася. Башар Асад вважає Кремль своїм спільником. Російська федерація має право вето у Радбезі ООН і обіцяє скористатися ним, щоби не допустити у Сирії силового сценарію. Коментуючи ситуацію глава МЗС заявив - для подальшого голосування у Радбезі потрібно більше інформації.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Російської федерації: "Мы заявили, что нам необходимо ознакомиться и с самим докладом, на основании которого и принимались те решения, которые будут презентоваться Совету безопасности ООН. Ситуация подвижная, но мы будем руководствоваться необходимостью получить всю фактическую сторону дела в Совете безопасности ООН, включая оценки и рекомендации той миссии, которую сама Лига арабских государств направила в Сирию, чтобы наблюдать за тем, что там происходит, и чтобы составить объективное представление об этом".

  Через криваві протистояння у Сирії припинили свою місію представники місії Ліги арабських держав. Вони так і не дочекалися припинення протистоянь, як того обіцяв Башар Асад спостерігачам. Члени місії зібралися у Дамаску і чекають на подальші інструкції - виїхати із країни зовсім чи продовжити моніторинг. Спостерігачі не раз нарікали, що влада надає їм спотворені факти того, що відбувається в державі. Об’єктивно оцінити ситуацію у Сирії - украй складно. Незалежні ЗМІ сюди не допускають. За даними ООН, десять місяців протистояння забрали життя п’яти тисяч осіб.

  Попередній матеріал
  Суд визнав неправомірним минулорічне закриття україномовної школи у Донецьку
  Наступний матеріал
  Землетрус у Перу: більш як сотня людей отримали поранення
  Теги: