"Північний потік-2" будують аварійні судна РФ
"Північний потік-2" будують аварійні судна РФ szru.gov.ua

Росія будує "Північний потік-2" аварійними суднами: це загрожує техногенною катастрофою – фотодокази

Читайте по-русски
Одне із суден має зовнішні пошкодження не лише корпусу, але й елементів управління

Росія під час добудови газопроводу "Північний потік-2" використовує технологічно застарілі судна та обладнання. А це може призвести до виникнення техногенної катастрофи з екологічними наслідками регіонального масштабу. Про це повідомляє пресслужба Служби зовнішньої розвідки України.

Як зазначається у повідомленні, Росія через відмову іноземних компаній від залучення передового технологічного флоту змушена проводити добудову скандального трубопроводу власними можливостями, які на сьогодні представлені суднами, що перебувають у передаварійному стані та є технологічно застарілими. Зокрема, це судна: Venie, "Владислав Стрижов", "Юрий Топчев", "Умка", Vengery, "Финвал", Errie, "Катунь".

За даними розвідки, судно "Катунь" із 16 березня перебуває на ремонті у доку порту Мункебо (Данія). Має зовнішні пошкодження не лише корпусу, але й елементів управління. А тактико-технічні характеристики судна "Умка" вже не відповідають максимальним швидкостям і навантаженням, за яких Росія докладає зусиль для завершення будівництва.

"За оцінками експертного середовища, використання технологічно застарілих суден та обладнання в майбутньому збільшує імовірність виникнення техногенної катастрофи з екологічними наслідками регіонального масштабу за будь-яких пікових навантажень", – мовиться в повідомленні.

Як повідомляв 5.UA, у січні 2021 року в РФ вперше заявили, що проєкт "Північний потік-2" може бути відкладений або припинений.

За даними компанії Nord Stream 2 AG, на цей час прокладено 2339 км з 2460 км, що становить 95% всієї довжини газопроводу "Північний потік-2". Рік тому завдяки американським санкціям будівництво газопроводу "Північний потік-2" було призупинене, однак російська сторона поновила роботи власними силами за згодою німецької сторони.

Україна виступає проти будівництва цього газопроводу. Його противниками також є США, Польща і країни Балтії.

Попередній матеріал
П'ятничне РНБО: у ЗМІ з'являються подробиці запланованого засідання
Наступний матеріал
У Запоріжжі через спалах COVID-19 посилюють карантин – які будуть обмеження
Loading...

"Російський геополітичний проєкт спрямований на поділ Європи" – Держсекретар США про "Північний потік-2"

США розглядають нові санкції проти "Північного потоку-2" – глава Держдепу

Україна має план дій на випадок запуску "Північного потоку-2"

Французька страхова компанія АХА вийшла з будівництва "Північного потоку-2"

Посилення санкцій є гарантією безпеки для Європи: Зеленський і Дуда обговорили "Північний потік-2"

Німецька компанія Wintershall Dea відмовилася фінансувати будівництво "Північного потоку-2"