Україна підготувала декілька сценаріїв на випадок, якщо російський газ піде в обхід території країни внаслідок запуску "Північного потоку-2". Про це заявив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон в інтерв’ю провідній економічній газеті Угорщини "Вілаггаздашаг", текст якого оприлюднило у Facebook посольство України в Угорщині.
За його словами, внутрішній ринок споживання "блакитного" палива в Україні є найбільшим у Східній Європі – 30 мільярдів кубометрів. Видобувають же в нас тільки 20 мільярдів. Є кілька сценаріїв вирішення проблеми. Один із них – перестати використовувати частину станцій.
Як каже Макогон, українська газотранспортна система необхідна Європейському союзу для додаткового попиту. Тож є ще один варіант, що ЄС почне вкладати кошти в будівництво нових газосховищ.
"Ми розробили декілька сценаріїв...Ми маємо забезпечити економічно-доцільний тариф як для наших внутрішніх споживачів, так і для комерційних клієнтів. Це означає, що ми модернізуємо лише ті компресорні станції, які використовуватимуться, а інші поступово виводитимемо з експлуатації. Відповідно – у разі повної відмови від транзиту нашої територією – вже не можна буде сприймати українську ГТС як доступний запасний варіант. Це не було б ані справедливою, ані реалістичною позицією", – зазначив він.
Нагадаємо, Росія нехтує технологічними процедурами, щоб якомога швидше закінчити будівництво "Північного потоку-2". Також на початку лютого речник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що трубопровід "Північний потік-2" підриває трансатлантичну безпеку.