5.ua

Ромпей: співпраця з Україною, Молдовою та Вірменією важлива для ЄС

   

  Незважаючи на жорсткі протиріччя щодо проведення військової операції проти Сирії президенти Росії - Володимир Путін - та Сполучених штатів - Барак Обама - тепло привіталися перед початком саміту Великої двадцятки у Санкт-Петербурзі. Планують глави держав й провести двосторонню зустріч, щоби обговорити напругу на Близькому сході.

  Головними темами саміту стануть шляхи прискорення економічного зростання й методи боротьби з безробіттям. Країни БРІКС: Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південно-Африканська республіка - вже заявили, що міжнародний добробут можна збільшити за рахунок зростання глобального попиту й обдуманих реформ у монетарній політиці найбагатших держав світу.

  Володимир Путін, президент Росії: «Наша главная задача - вернуть мировую экономику к устойчивому и стабильному росту. Она еще не решена, а значит - успокаиваться пока рано».

  Питанням же, яке найбільше обговорюють у кулуарах саміту є громадянська війна в Сирії. Не починати операцію проти Дамаска США вже закликав Китай. До політичного вирішення кризи - закликали й чільники Євросоюзу. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу назвав громадянську війну у Сирії сучасною трагедією. Він наголосив - для дипломатичного розв'язання питання необхідно докласти всі зусилля світових лідерів. Водночас голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей стверджує - вирішити кризу в Сирії військовим шляхом не вдасться.

  Герман ван Ромпей, голова Європейської ради: «Військового вирішення сирійського конфлікту не існує. Лише політичне рішення може покласти край жахливому кровопролиттю, порушенню прав людини та руйнуванню Сирії».

  Росія вперше приймає у себе гостей такого високого рівня. Триватиме вона до шостого вересня. Участь у Великій двадцятці беруть представники дев’ятнадцяти держав з найбільшими національними економіками і Європейський союз як колективний член.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Депутати таки взялися за євроінтеграційні закони [відео]
  Наступний матеріал
  Добкін обізвав фашистом всесвітньо відомого вченого [відео]
  Теги: