Дельфін
Дельфін 5 канал

Рідкісні горбаті дельфіни повернулись у води Гонконгу: науковці назвали причину

Читайте по-русски
Востаннє так багато тварин бачили 5-6 років тому

Рідкісні горбаті дельфіни масово повертаються у води Гонконгу. Місцеві не бачили їх уже понад 5 років. Але прихід пандемії коронавірусу вплинув і на життя тварин. Чому та як надовго, розповість кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська.

Справжнє диво біля берегів китайського Гонконгу. Там уперше за довгий час побачили групу рідкісних індо-тихоокеанських горбатих дельфінів. Місцева науковиця Ліндсей Портер не може натішитися. Каже: причина дуже проста – стрімке поширення коронавірусу, яке вплинуло на рух у місцевих водах.

"Ми перебуваємо у водах Південного Ланьтау. Зазвичай тут постійно возять людей із Гонконгу до Макао і назад. Із початком пандемії на цих територіях обмежили пересування. І тепер ці води, які колись були одними з найважливіших магістралей у Гонконзі, стали дуже тихими і спокійними", – говорить Ліндсей Портер, науковиця.

Востаннє так багато дельфінів там бачили 5-6 років тому. Через постійний рух поромів, брудну воду та надмірний шум тварини почали шукати нові місця для існування.

"Останніми місяцями ми помітили, що дельфіни почали повертатися. Їм тут стало краще жити, тож вони нарешті можуть спокійно почуватися. Можуть збиратися групами і більше спілкуватися", – відзначає Ліндсей Портер, науковиця.

Повернення дельфінів відбулося значно швидше, аніж передбачали вчені. Уже в березні їх стало більше на 30%. А нині тут їх уже майже 2 тисячі. До прикладу, торік виявили у водах лише 52 особини. Науковиця разом із дослідницькою командою ретельно стежать за дельфінами. За допомогою мікрофонів та дронів, якими їх фотографують.

"Ми переконані, що можемо відрізняти одного дельфіна від іншого. Ми робимо фотографії їхніх спинних плавців, і хочу вас переконати: усі вони різні за формою і відтінком. Завдяки цьому ми можемо їх порахувати та відстежувати", – розповідає Ліндсей Портер, науковиця.

Утім значне зростання кількості дельфінів не свідчить про приріст популяції. А радше про збільшення кількості тварин, які мігрували, кажуть науковці. Чи залишаться дельфіни плавати у водах поблизу Гонконгу, Дельти Перлинної річки, яка впадає до Південно-Китайського моря, після закінчення пандемії коронавірусу, невідомо. Але гонконзький Фонд з охорони дикої природи й екологи вже планують відкрити спеціалізовані морські парки. Утім дослідники переконані: цього недостатньо, слід бодай часткового обмежити рух поромів у цій місцині.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Уперше за півроку: школи в Італії, Португалії та Румунії відкрили двері для дітей
Наступний матеріал
"Фокін озвучив план Росії": представника України в ТКГ потрібно негайно прибрати з посади – Гончаренко
Loading...

Головнокомандувач ЗСУ Хомчак одужав від COVID-19

Канів у "червоній" COVID-зоні: обурені мешканці прийшли з протестом під міськраду – включення

ВООЗ зафіксувала новий добовий антирекорд заражень COVID-19 – прогнози на осінь не тішать

Які операції можна робити у "помаранчевій" зоні карантину – роз'яснення МОЗ

Посилений карантин у столиці: як реагують кияни і чи дотримуються обмежень – включення

У Києві посилили карантин – які нові обмеження почали діяти