Референдум про членство Британії в ЄС: результати онлайн-опитування

Нинішній референдум - наймасштабніший і третій загальнонаціональний за всю історію Великої Британії

55 відсотків британців проголосували "за" подальше членство своєї країни в ЄС, 45 - "проти". Такі результати онлайн-опитування, проведеного британським соціологічним центром "Популос". 

Від ранку мешканці Туманного Альбіону вирішують на референдумі, чи має Велика Британія залишатися членом ЄС.  Офіційні результати стануть відомі лише у п’ятницю, 24 червня.

Виборчі дільниці по всій Британії відкрилися о 7-й ранку - і працюватимуть аж до 10-ї години вечора. Нинішній референдум - наймасштабніший і  третій загальнонаціональний за всю історію Великої Британії - участь у голосуванні можуть взяти понад 46 мільйонів людей.

Попри те, що в день голосування заборонена агітація, прем'єр-міністр країни Девід Кемерон на своїй сторінці в Twitter не раз закликав британців голосувати проти виходу з ЄС.

"Сьогодні - той день, коли ви можете проголосувати за сильніше майбутнє, за Британію, яка не залишатиме Європи, а буде лідером Європи. Голосуйте за те, щоб залишитися", - написав Кемерон.

Один із прихильників виходу з ЄС - лідер Партії незалежності Об’єднаного королівства Найджел Фарадж – сподівається, що британці проголосують проти подальшого членства в ЄС.

"Я чекав цього голосування все своє доросле життя. Коли в нас востаннє був референдум щодо цього питання, мені було 11 років. Тож я дуже радий, що цей день настав", - заявив політик.

Якщо британці все ж вирішать відокремитися від ЄС, на цей процес знадобиться, щонайменше 2 роки. За підрахунками британського міністерства фінансів, вихід коштуватиме бюджету країни 30 мільярдів фунтів стерлінгів. Недостачу доведеться компенсувати збільшенням податків. Для британців здорожчає, зокрема, алкоголь та бензин. Лондону доведеться зменшити видатки на охорону здоров’я, освіту та оборону.

У британському уряді кажуть, що уже за тиждень після відокремлення країна опиниться у стані  фінансової нестабільності. Британія не зможе користуватися податковими пільгами, оскільки не буде членом ЄС. А нині більше половини експорту британських товарів припадає саме на євроспільноту. 

Попередній матеріал
Луценко: ГПУ затримала спільника Пшонки
Наступний матеріал
Кириленко: З 1 січня 2017 року буде запроваджено двоканальне фінансування профтехучилищ

Референдум у Великій Британії: чи підтримують членство в ЄС британські зірки

Аналітик: як британський референдум вплине на європейське майбутнє України

Brexit: У Великій Британії розпочався доленосний референдум

Столтенберг: членство Британії в ЄС – один з ключових чинників у боротьбі з тероризмом і агресією Росії

Британці готуються зробити свій вибір: ЄС чи самостійність

5 канал - трансляція наживо