Кириленко: З 1 січня 2017 року буде запроваджено двоканальне фінансування профтехучилищ

Необхідно знайти спосіб, як роботодавці будуть брати участь у підтримці фінансування профтехосвіти, заявив віце-прем'єр-міністр

З 2017 року буде запроваджено двоканальне фінансування профтехучилищ – з державного та місцевих бюджетів. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.

"З 1 січня 2017 року буде така двоканальна щонайменше система фінансування – центральний бюджет буде мати свою вагому частку фінансування профтехосвіти плюс місцеві бюджети, і ми знайдемо спосіб, як роботодавці будуть підтримувати. Ну а зараз тих грошей, яких не вистачало на профосвіту, через стабілізаційну дотацію ми додаємо на місцеві бюджети і практично зараз перебоїв особливих із фінансування профтехосвіти немає за винятком окремих випадків, наскільки взагалі місцевій громаді потрібне те ПТУ в принципі", - зазначив він.

Кириленко пояснив: "Ініціатива така: ми повертаємо держзамовлення і фінансуємо через субвенцію з державного бюджету видатки на профтехосвіту, тому що частина дітей отримує там загальну повну середню освіту ... Плюс ми повертаємо фінансування держзамовлення на підготовку робітничих кадрів. Усе це має йти через субвенцію із державного бюджету. Але ця субвенція на робітничі кадри має йти тільки по тих спеціальностях, які є гостродефіцитними і потрібні країні в цілому. Другий рівень - це регіональні замовлення. Це область і міста, обласні центри, і громади територіальні самі ухвалюють рішення, хто їм потрібен найбільше, і вони фінансують цю свою частину".

Він також зауважив, що нарешті в країні розпочали говорити про суть, зміст і якість профосвіти.

"Те, що профосвіта переведена на фінансування з місцевих бюджетів, - це з одного боку спричинило до ускладнень фінансування, з іншого боку в країні нарешті почалася велика розмова про суть, зміст і якість профосвіти", - зазначив Кириленко.

Попередній матеріал
Референдум про членство Британії в ЄС: результати онлайн-опитування
Наступний матеріал
Волонтери показали, як ЗСУ евакуюють поранених під Зайцевим бійців

Інклюзивна освіта в Україні: реалії та перспективи

Мережа IT-навчальних центрів з України на замовлення Уряду Грузії впровадила нову систему IT-освіти

Міносвіти зменшить кількість завдань і збільшить час відпочинку для школярів

Міносвіти полегшить шкільні програми – Гриневич

Марина Порошенко: 550 освітян готові розпочати інклюзивну освітню програму

5 канал - трансляція наживо