Мережа IT-навчальних центрів з України на замовлення Уряду Грузії впровадила нову систему IT-освіти

  Українці на замовлення Уряду Грузії реалізували масштабний проект з розвитку IT-технологій

  Для допомоги Грузії у розвитку IT Міністерство економіки та сталого розвитку Грузії обрало кращих експертів з підготовки IT-фахівців. Даними експертами виявилися Українці. Вони брали участь в міжнародному конкурсі серед конкурентів з Канади, Ізраїлю, Росії та Білорусі. Перемогла мережа навчальних центрів SkillUP.
  120 IT-фахівців, підготовлених в рамках урядової програми розвитку IT-галузі в Грузії, отримали сертифікати міжнародного зразка. Вручення сертифікатів відбулося в Центрі розвитку високих технологій та інновацій.
  У 2014 році урядом Грузії було прийнято стратегічне рішення: до 2020 року збільшити кількість фахівців в IT-сфері до 40 000 чоловік. Для реалізації даного проекту Міністерством економіки та сталого розвитку Грузії був обраний саме цей IT-навчальний центр з України.

  Це другий великий освітній проект в Грузії. Він реалізований фахівцями українського навчального центру. Підготовлено понад 135 IT-тренерів та фахівців, 52 з яких вже почали викладати в школах, вузах та інших навчальних центрах.

  Очікується, що вже в перший рік роботи ці випускники підготують 3 500 IT-фахівців з 8-ми найбільш затребуваними експортно-орієнтованими спеціальностями в IT (Java, FrontEnd, iOS, Android, PHP, Python, UX / Design і Project Management).

  Випускний вечір відкрив ідейний натхненник проекту, голова Агентства Інновацій та Технологій Грузії (GITA) Іраклій Кашібадзе.

  У програмі вечора була представлена унікальна тренінгова система для підготовки IT-фахівців. Розробив її кращий експерт у створенні IT-навчальних центрів у Східній Європі Євген Макаренко.

  «Протягом 5 років ми з командою нашого навчального центру в Україні займалися розробкою нової системи навчання IT-фахівців, яка кардинально відрізняється результатами працевлаштування своїх випускників - 92% (практично кожен випускник) тепер працює за фахом», - повідомив Євген Макаренко.

  «Даний результат досягається за рахунок двох форматів навчання. Перший – це навчання конкретно з тренером-практиком, що працює в IT-компанії. Він розповідає всю необхідну теорію і практику. Друге – застосовує коучинг, пов'язаний з психологією в досягненні поставлених цілей.

  Спеціально навчені тренера – технічні фахівці, що працюють в IT-компаніях, а також HR-фахівці з компаній лідерів ринку допомагають людині досягти її мети. Ось ця комбінація нам дала 92% працевлаштування.
  До Грузії ми приїхали зі своєю авторською тренінговою методикою, а також штатом тренерів і коучів. У першому проекті нами проводилося навчання з 6-ти напрямків, в другому – вже з 8-ми. За першу програму ми навчили 52 тренера, за другу – 120», - розповів пан Макаренко.

  «Навчали кращі IT-фахівці з України в дуже стислі терміни. Доводилося працювати по 18 годин на добу. За місяць в Грузії ми відібрали найздібніших людей, які мали бажання взяти участь в даній програмі, майбутні IT-фахівці та здатні стати IT-тренерами.

  Конкурс проходив серед 3 000 чоловік, які знаються на IT-технологіях і мають вищу освіту. Перші наші випускники стали викладати в кращих технічних університетах Грузії, в інших навчальних центрах.
  Впровадили три нових напрямки, яких в Грузії не було. Вони використовуються в провідних університетах США, і зараз є передовими технологіями не тільки в Грузії, але і в Україні. Це система - Blended Learning. Дана методика дозволить грузинським тренерам навчати бажаючих стати IT-тренерами навіть у віддалених населених пунктах Грузії, в т.ч. віддалено.

  Кожен з наших випускників повинен навчити 40 фахівців, згідно з підписаною угодою. Наші сьогоднішні випускники повинні навчити понад 3 500 осіб за перший рік своєї роботи.

  Випускники даної програми стали висококваліфікованими програмістами, менеджерами проектів в IT, дизайнерами. У Грузії наша команда реалізувала вже дві програми з навчання IT-фахівців під ключ.
  Ми готові впроваджувати наші знання та досвід в інших країнах, які бажають розвивати IT-напрямок, що приносить додаткові інвестиції в свої країни: Молдавію, Азербайджан, Білорусь, Казахстан та Іран », - резюмував Євген Макаренко.

  Попередній матеріал
  Савченко розповіла подробиці своєї поїздки в зону АТО: "Настрої зовсім різні"
  Наступний матеріал
  Мама Джамали оприлюднила ранні записи співачки

  Представники IT-сектора оприлюднили відкрите звернення щодо обшуків та вилучення техніки

  Володимир Люлька: До 2020 року у світі бракуватиме 5 млн ІТ-фахівців – ми готуємось заповнити ці позиції