Масові протести у Білорусі
Масові протести у Білорусі Наша Ніва

Псевдовибори Лукашенка: чому не вдається цього разу – Яковлєв

Читайте по-русски
Скромніші цифри від ЦВК та спроби домовитись з опозицією змінили б ситуацію, вважає експерт

Нездатність Лукашенка продемонструвати розуміння того, що не все вирішується силовими сценаріями, показує, що він готовий придушувати протести в Білорусі, вважає Максим Яковлєв, директор школи політичної аналітики НаУКМА. Про це він сказав в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі".

На думку експерта, протести в Білорусі спричинені офіційними результатами виборів: "М'якіший сценарій міг бути, якби пан Лукашенко дозволив "намалювати" умовні 55-60%, і заявив, що перемога була важкою, але все ж таки більшість за нього. Якби він спробував якось домовитись з опозицією, запропонував якісь варіанти політичної участі Тихановської та інших представників так званої опозиції в Білорусі – це було б краще", – вважає Яковлєв.

"Безумовно, цифра у 80% – намальована, і в цьому ніхто не сумнівається. Тим більше, це відчутно в самій Білорусі – по протестах. Якщо зібрати всі ті крихти інформації, які отримали з Мінська та інших міст, де є дільниці, на яких чесно рахували голоси, бачимо, що там, безумовно, перемогу отримала Тихановська", – говорить експерт.

На думку Яковлєва, завищений результат на виборах та нездатність Лукашенка продемонструвати розуміння того, що світ помінявся і не все вирішується силовими сценаріями, показує, що він готовий придушувати протести в Білорусі.

"Він готовий далі "роздувати" цю історію, а всім нам розповідати, що це все "происки мировой закулисы" і умовних ворогів. Він не сприймає це як невдоволення власного населення 26-річною диктатурою і перспективами далі утримувати цю диктатуру", – додав він.

На думку Яковлєва, білоруським опозиціонерам не треба здаватися. Лукашенко уже набрид Кремлю, а західні партнери завжди не підтримують такі дії: вони розуміють, що їм потрібна саме європейська демократична Білорусь: "Я вірю, що в білорусів вистачить снаги та готовності", – підсумував експерт.

Нагадаємо, у Білорусі під час протестів загинув чоловік – у МВС кажуть, що "він сам себе підірвав". 

Попередній матеріал
Мовчання Зеленського у справі "ПриватБанку" руйнує міжнародну коаліцію з підтримки України – Порошенко
Наступний матеріал
Два звернення Тихановської та страйки на підприємствах – усі подробиці про другий день протестів у Білорусі
Loading...