Аеропорт
Аеропорт Shutterstock

Протидія штаму "Дельта": нові правила в'їзду в Україну

  Читайте по-русски
  Безперешкодно можуть повернутися додому українці за наявності документа про вакцинацію

  Для мандрівників з-за кордону ускладнили правила в'їзду в Україну, які стосуються і туристів, що відпочивають на зарубіжних курортах. Повернути самоізоляцію для протидії штаму "Дельта" коронавірусу було вирішено на засіданні Кабміну 26 липня.

  З 5 серпня більшості пасажирів необхідно буде встановлювати додаток "Вдома", повідомив на своїй сторінці у Facebook голова правління VisitUkraine.today Антон Тараненко.

  "Громадяни, які виїхали за кордон до цього часу, зможуть повернутися в Україну за старими правилами", – написав він.

  Виняток зроблять вакцинованим громадянам та іноземцям. При чому українцям достатньо мати довідку про отримання першої дози вакцини від COVID.

  Безперешкодно можуть повернутися додому українці за наявності документа про вакцинацію препаратами, дозволеними ВООЗ або довідки "063–0" про те, що була отримана перша доза вакцини.

  Це означає, що такі документи необхідно взяти у свого сімейного лікаря ще до поїздки. Тому з тих, хто вирушив на відпочинок до 5 серпня і не має на руках потрібних довідок, їх запитувати не будуть.

  В іншому випадку – якщо немає вакцинації – при поверненні в Україну потрібно буде встановлювати на мобільний телефон додаток "Вдома". До початку самоізоляції дається 72 години – до 17 червня, коли скасували вимогу самоізоляції, на здачу аналізів давалося 24 години. Сам карантин доведеться відбувати 10 днів.

  "Якщо через три доби після приїзду громадянин не зможе пред'явити результат негативного тесту – почнеться режим самоізоляції, який контролює мобільний додаток", – пояснює Тараненко.

  Якщо протягом 3 днів людина залишає територію України, тобто їхала транзитом, то самоізоляція не потрібна.

  "Також уникнути 10-денної самоізоляції можна, якщо протягом 72 годин з моменту в'їзду пройти ПЛР-тестування або зробити експрес-тест на антиген і отримати негативний результат", – уточнює основне правило експерт.

  При цьому, якщо після установки програми тести не були здані, "Вдома" активізується автоматично – на решту 10 днів після в'їзду.

  Результати тестів не будуть запитувати в дітей до 12 років. Українці віком 12–18 років повинні надати довідку про результати тесту на COVID, але звільнені від самоізоляції з установкою додатку "Вдома".

  Для того, що в'їхати на територію України, іноземні громадяни повинні пред'явити страховий поліс. А також один з документів:

  • негативний результат ПЛР-тесту, зроблений за 72 години до перетину кордону;
  • негативний результат експрес-тесту на антиген, зроблений за 72 години до перетину кордону;
  • документ про повний курс вакцинації вакцинами, схваленими ВООЗ.

  Невакциновані іноземці, як і українці, повинні встановити додаток "Вдома" і здати повторно ПЛР-тест або тест на антиген на території України – протягом 72 годин. Якщо тест не був зроблений – додаток активується через 3 доби та обмежує вільне пересування користувача по країні в наступні 10 днів.

  Як повідомляв 5.UA, раніше Кузін заявив, що Україні навряд чи вдасться уникнути четвертої хвилі епідемії коронавірусу восени.

  Попередній матеріал
  У ДПСУ підтвердили, що Білорусь закрила свої кордони – хто може туди потрапити
  Наступний матеріал
  У МОЗ розповіли, чи загрожує Україні новий локдаун
  Loading...

  COVID-19 в Україні: кількість хворих щодня трохи росте – скільки нових випадків зафіксували

  В Україні підтверджено 17 випадків зараження коронавірусом штаму "Дельта"

  Був лікарем і за кордон не виїжджав: що відомо про першого померлого від коронавірусу "Дельта" в Україні

  ​​Україна посіла 68 місце у світі за кількістю нових випадків COVID-19

  Після третьої дози вакцини Pfizer рівень антитіл проти штаму "Дельта" щонайменше уп'ятеро вищий

  Уряд ухвалив зміни до плану вакцинації від коронавірусу в Україні