Вітання під час пандемії
Вітання під час пандемії Shutterstock

У МОЗ розповіли, чи загрожує Україні новий локдаун

  Читайте по-русски
  За словами головного санлікаря, все залежатиме від темпів вакцинації

  Україна може знову перейти в режим жорсткого карантину у зв'язку з поширенням COVID-19, однак поки ситуація спокійна, розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "Українській правді".

  За його словами, все залежатиме від темпів вакцинації, адже чимало країн показують, що за достатнього рівня охоплення вакцинацією їм вдалось або взагалі скасувати карантинні обмеження, або значно скоротити летальність і навіть захворюваність.

  "Зараз ми використовуємо адаптивний карантин, що працює за фіксованими показниками. У нас є загальна умова: якщо у двох або більше регіонах протягом певного часу перевищено два або більше показників, то Україна буде переходити на наступний епідрівень, тобто "жовтий", "помаранчевий" або навіть "червоний". Тому все залежить від того, як швидко буде завершено вакцинацію груп ризику та загального населення і яка кількість випадків буде реєструватися", – наголосив головний санлікар.

  Наразі ситуація спокійна, тому варто зосередитися на вакцинації, уточнив він.

  "Ми бачимо найменші відхилення від показників і завчасно отримуємо інформацію про загрозливі тенденції на рівні областей. За підсумками кількох минулих днів ми бачимо, що більшість регіонів перебуває на рівні плато. Загрозливу тенденцію зараз показує Київ, Харківська та Луганська області. Там ми маємо посилити систему виявлення та ізоляції контактних осіб і переконатися, що на рівні ОТГ застосовують адекватні протиепідемічні заходи", – додав Кузін.

  Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що українцям варто активно вакцинуватися від COVID-19, адже карантин восени цього року неминучий.

  Попередній матеріал
  Протидія штаму "Дельта": нові правила в'їзду в Україну
  Наступний матеріал
  Пожежі у провінції Анталія: у МЗС повідомили, чи є серед загиблих українці
  Loading...

  COVID-19 в Україні: за добу виявили трохи більш як 700 хворих, одужало майже вдвічі менше

  COVID-19 в Україні: останній тиждень кількість інфікованих за добу перевищує кількість тих, хто одужав

  У МОЗ розглядають введення привілеїв для вакцинованих громадян під час локдауну

  У двох областях України перевищено показник епіднебезпеки щодо COVID-19

  У МОЗ заявили, що карантин восени неминучий

  COVID-19 в Україні: кількість захворілих за добу знову перевищила число тих, хто одужав