Сoffeeshop
Сoffeeshop Shutterstock

Прощавайте кофішопи: в Амстердамі готуються заборонити продаж марихуани туристам

  Читайте по-русски
  Понад 60% закладів, ймовірно, доведеться закритися

  Кофішопам голландського Амстердама планують заборонити продавати марихуану іноземним туристам. Як повідомляє НВ із посиланням на NRC.nl, із відповідною ініціативою 7 січня виступила влада міста.

  Із 2013 року у всіх регіонах Нідерландів, окрім власне Амстердама, канабіс продається тільки жителям країни.

  Проте більшість із понад 160 столичних кофішопів (близько третини від загальної кількості в країні) обслуговує саме приїжджих туристів.

  Дослідження, замовлене міською владою, виявило, що для "внутрішніх потреб" місту вистачить лише 68 закладів – тобто у 2,5 рази менше, ніж працює нині. Ініціативу з обмеження легальної торгівлі легкими наркотиками підтримує місцева поліція та прокуратура, які сподіваються таким чином завдати удару по злочинності, пов'язаній з торгівлею канабісу.

  Мер Амстердама Фемке Галсема пропонує запровадити заборону не одразу, а з "розумним перехідним періодом", аби на перших етапах не стимулювати незаконний обіг наркотиків на вулицях міста. Скільки такий період може тривати – наразі не уточнюється, але нові правила можуть набути чинності вже у 2022 році.

  Уся ініціатива є частиною довгострокового проєкту, який має позбавити середмістя Амстердаму "негативних проявів масового туризму". Зокрема, йдеться також про зменшення та часткове переміщення відомого Кварталу червоних ліхтарів за межі центру міста.

  Дивіться також: Зло або ліки: чи бути медичній марихуані в Україні – сюжет

  Попередній матеріал
  Локдаун: у Тернополі почали масово штрафувати підприємців – міський голова обурився діями поліції
  Наступний матеріал
  За добу в Україні 5011 нових хворих на COVID-19, ще 5292 – одужали
  Loading...