Медик
Медик 5 канал

Пропагандисти vs вчені: РФ поширює фейки про оксфордську вакцину від COVID-19

Читайте по-русски
У світі коронавірусом заразилися майже 400 тисяч людей

Новий світовий антирекорд. За минулу добу коронавірусом заразилися майже 400 тисяч людей. 150 тисяч із них у Європі. Лідерами антирейтингу нині є Індія, США, Бразилія та Росії. Складна ситуація і в європейських країнах. Кількість хворих стрімко зростає в Іспанії, Бельгії та Чехії. Новий рекорд зафіксували і у Франції. За добу там понад 30 тисяч нових хворих. Тим часом науковці продовжують працювати над винайденням нових методів виявлення недуги. Подробиці розповість кореспондентка "5 канал" Мирослава Танська.

5 хвилин. Саме стільки потрібно, аби дізнатися, чи хвора людина на коронавірус. Такий інноваційний тест розробили дослідники з Оксфордського університету. У мазках пацієнтів шукають не геном коронавірусу, а вірусні частки. Після чого за допомогою мікроскопа роздивляються зображення зразка. На ньому ж бачать, чи є уражені коронавірусом клітини. Якщо ж таких немає, то людина здорова.

"COVID-19 змусив людство думати наперед про те, що треба діяти швидко. Ми презентуємо метод чутливого діагностування людини на коронавірус, за допомогою нейронних мереж. Вони розрізняють мікроскопічні зображення поодиноких частинок вірусів. Такий метод виявляє недугу всього за 5 хвилин", – йдеться у заяві з наукового дослідження.

Оксфордські вчені переконані: такий варіант аналізу – дуже економічний, швидкий та надійний. Адже цей тест точніше показує наявність коронавірусу, аніж ПЛР чи експрес-тест. До кінця року науковці планують провести усі фінальні випробування та зареєструвати винахід. А 2021-го вже почати масове виробництво.

Тим часом Європейська комісія рекомендує країнам-членам ЄС розробити й схвалити спільну стратегію. А саме – визначити пріоритетну програму вакцинації від коронавірусу певних груп населення. Тобто хто першим має отримати щеплення від недуги. Якщо якась із вакцин, що нині на стадії розробки, виявиться ефективною.

"У нас обмаль часу. Кожен має робити те, що необхідно. Це зберегти здоров'я, уникнути економічного впливу чи запобігти локдауну. Сьогодні одне з найголовніших завдань – вакцина. Зараз ми не говоримо про саму вакцинацію. А радше про впровадження ліків у різні країни. Це має бути ефективним методом для порятунку громадян", – говорить Стелла Кіріакідес, єврокомісарка з питань охорони здоров’я.

Поки ж Євросоюз розробляє рекомендації, Москва активно поширює фейки. У Росії створюють карикатури, меми та навіть відео, які зображають небезпеку закордонної вакцини. Відповідне розслідування провели журналісти британської газети The Times.

Російські агітатори переконані: закордонна вакцина може перетворити людей на мавп. На іншому зображенні – "Дядечко Сем", позаду якого написано, що він хоче дати мавпячу вакцину. Хоча ефективність саме російської вакцини не визнає світова спільнота.

Росія – перша держава, яка офіційно зареєструвала вже два види вакцини проти COVID-19. Попри те, що фінальна стадія випробувань жодної з них ще не завершилася. Першу партію ліків Росія уже випустила. І відправила її до Венесуели та Білорусі. Щоправда, серед своїх громадян її поширюють не активно. У Федерації останні кілька днів рекордні показники захворюваності. Так, напередодні недугу підхопили 13 тисяч росіян.

Антирекорди не лише в Росії. А й у світі. За минулу добу коронавірусом заразилися 398 тисяч людей. Для порівняння: у травні цього року приблизно стільки ж фіксували за тиждень. Загалом же у світі захворіли на COVID-19 понад 39 мільйонів. Летальних випадків – мільйон сто тисяч. Це переважно громадяни Сполучених Штатів, Індії, Бразилії та Мексики.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
У Рівному пройшли масштабні антитерористичні навчання – сюжет
Наступний матеріал
Україна наразі не готова до проведення місцевих виборів в умовах пандемії – Айвазовська
Loading...

Пацієнти 80% витрат сплачують із власної кишені: "зелена" влада програла війну з коронавірусом – Порошенко

Ляшко розповів, скільки українців отримають вакцину від коронавірусу безкоштовно

Понад 30 "червоних" країн: МОЗ знову оновило карантинний список

Новий антирекорд у Франції: за добу COVID-19 заразилися понад 30 тисяч

Міністр розвитку громад і територій захворів на коронавірус – як почувається

У ще двох українських футбольних клубах зафіксували спалах коронавірусу