vezha.org

Помічник Вселенського Патріарха розповів, як саме знімали анафему з Філарета

Питання про зняття анафеми з Філарета Вселенський Патріарх вивчав протягом багатьох років

Синод Вселенського Патріархату розглянув апеляцію Предстоятеля УПЦ КП з рішучістю і одностайністю. Про це в ексклюзивному інтерв'ю "Укрінформу" розповів помічник Вселенського Патріарха, професор Патріаршої академії Криту Макаріос Христопольський.

Він повідомив: "Святійший Патріарх Варфоломій не ухвалює швидких і поверхневих рішень. Хоча це рішення було ухвалено на останньому Синоді, Вселенський Патріархат протягом багатьох років вивчав дане питання". 

За словами представника Константинополя, Предстоятель УПЦ КП "подав Святійшому Патріарху Варфоломію шість апеляцій "екліту", і  кілька років тому була створена спільна комісія з ієрархів Вселенського Патріархату і ієрархів Російської Церкви для вивчення церковного розколу в Україні". 

Прокоментував він і бажання РПЦ розрірвати відносини з Константинополем: "На жаль, Московська Церква необґрунтовано перервала роботу цієї комісії, і з того часу відповідальна за те, що не докладалося жодних зусиль до вирішення цієї проблеми. Проте в розумінні ієрархів нашої Патріархії дозріла необхідність розгляду апеляції "екліту" Філарета. Патріарх Варфоломій виніс це на розгляд Синоду в слушний час. Не лише не виникло ніяких заперечень, але навпаки, з великою рішучістю і участю було ухвалено одностайне рішення".

Як повідомляв 5.UA, 15 жовтня 2018 року, синод Російської Православної Церкви, що засідав у Мінську, прийняв рішення розірвати церковне спілкування зі Вселенським Патріархатом за його рішення надати автокефалію Об'єднаної Помісній Українській церкві.

Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши Єдину Помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем Єдиної Помісної Автокефальної УПЦ Томосу як документа.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

Попередній матеріал
У Росії 2016-го року утримували 8 мільйонів "сучасних рабів" – заява Ради Європи
Наступний матеріал
Коротко і ясно: Білодід здобула "золото" на юніорському Чемпіонаті світу з дзюдо – відео

Брифінг Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Філарета – відео

Ще одна православна церква, слідом за РПЦ, розірвала відносини з Константинополем

В УПЦ КП прокоментували рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Екзархи Вселенського Патріархату повернулися в Україну: розповіли про свою мету

Порошенко щодо розриву відносин РПЦ із Константинополем: Це підтверджує, що Україна на правильному шляху

Зустріч Президента України з екзархами – відео