Європа має захистити українське зерно. Для цього збільшить вивіз українського зерна сушею. А також планує посилити військову підтримку України. Такі кроки – реакція Брюсселя на вихід росії із зернової угоди та обстріл агресором українських портів. Як саме діятиме об'єднана Європа, розповів Михайло Прудник, політолог і керівник міжнародного відділу "5 каналу".
Брюссель закликає створити "коридори солідарності", щоб українське зерно могло доставлятися максимально далі за межі України залізничним і річковим шляхами, а також магістралями, де проїдуть ваговози.
Головний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель сказав, що українське зерно не має застоюватися в ангарах і портах. Він також закликав збільшити обороноздатність України, аби ми могли захистити своє зерно. Для цього Боррель ініціював збільшення Фонду миру, з якого братимуть кошти для додаткового озброєння Україні.
Читайте також: Зрив зернової угоди: Україна розглядає нові маршрути для "коридору" – є щонайменше три варіанти.
Втім є п'ять країн зі Східної Європи, а саме – Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія і Словаччина, які не хочуть приймати українське зерно, а лише транзитувати. Так, польський прем'єр Матеуш Моравецький заявив, що якщо Європейський Союз не піде на заборону доставки українського зерна, то Польща в односторонньому порядку блокуватиме такий експорт.
Варто додати, що такі заяви звучать напередодні виборів у Польщі і є популістичними, адже такими кроками країни Східної Європи дуже грубо порушують Угоду про асоціацію з Україною.
Дивіться також відео: ЗЕРНОВА УГОДА: "НАТО на це не піде. Супроводу не буде" – військовий експерт.
Водночас у США попереджають, що росія може вдатися до провокацій. Напередодні країна-терористка попередила, що будь-які кораблі, які наближатимуться до українських портів, вважатимуть кораблями, які Україна буцімто використовує для постачання озброєння. росія може закласти міни, аби мирне судноплавство страждало і таким чином звинувачувати Україну.
У Вашингтоні зараз обговорюють, як можна долучитися до "коридорів солідарності", які пропонує Європейський Союз, і як експортувати через інші країни українське зерно, щоб воно потрапило в найбідніші країни Африки та Азії.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.