Кібератака
Кібератака xcastlabs.com

Викрадено дані зі 170 країн: поліція викрила міжнародну банду хакерів, серед яких були й українці – подробиці

Долучилися до виявлення і затримання кіберзлодіїв українська Генпрокуратура та Нацполіція

70 мільйонів доларів збитків лише США – так наслідки діяльності групи міжнародних кіберзлочинців.

До її складу входили і четверо українців. Саме вони створили сервер xDedic, за допомогою якого отримували доступ до десятків тисяч персональних комп’ютерів та мереж. Крадена інформація продавалася як у відкритій мережі, так і в Dark Web.

"Хакерська діяльність проводилася шляхом злому доступу через протокол віддаленого робочого столу (RDP). Покупці та продавці здійснювали торгівлю такими RDP серверами на цій платформі. Вартість кожного серверу складала від шести до понад десяти тисяч доларів США", – повідомили у Кіберполіції України.

Прокуратура Бельгії розпочала розслідування щодо xDedic ще у червні 2016 року. 

"Використання спеціальних методів розслідування дозволило Федеральному підрозділу по боротьбі із комп’ютерною злочинністю (FCCU) візуалізувати злочинну інфраструктуру xDedic та отримати цифрові копії її найбільш важливих серверів. Для виконання цього завдання було налагоджено інтенсивну співпрацю з Національною прокуратурою та Національним відділом високотехнологічної злочинності Нідерландів із застосуванням Європейського ордеру на розслідування", – повідомляє прес-служба Кіберполіції.

Йдеться як про приватні дані, так і про корпоративні та державні. Загалом зловмисники встигли продати понад 70 тисяч паролів та логінів зі 170 країн світу.

"До складу групи входили чотири громадянина України молодого віку – всі до 35 років. Вони займалися масовим втручанням в роботу віддалених серверів, які належать як державним, так і приватним компаніям. Шляхом перебору паролів та логінів віддаленого доступу, зловмисники отримували несанкціонований доступ та повний контроль над комп'ютерами", – прокоментував глава Нацполіції Сергій Князєв.

Спецоперацію з виявлення і затримання кіберзлодіїв спільно проводили поліцейські Бельгії, Німеччини, федеральне бюро США, Європол та Євроюст.

Долучилися й українська Генпрокуратура та Нацполіція. Вони й взяли чотирьох причетних українців. Зараз незаконний сервер закрито, а техніку вилучено.

"Використовувалися (викрадені дані – 5.UA) для вчинення подальших злочинів. Як то шпигунство, як державне так і комерційне, крадіжка коштів. Уявіть собі такий аналог "Амазону" або eBay, тільки замість телевізорів чи пилососів там відбувається торгівля саме персональними даними", – розповів заступник генпрокурора Євген Єнін.

Попередній матеріал
Президентська кампанія: поліція відкрила вже 8 кримінальних проваджень через порушення – подробиці від МВС
Наступний матеріал
(Не)туристична "мекка": чому гальмується розвиток туристичної галузі в Україні – "БлогПост"
Loading...

Хакери оприлюднили паролі до 800 мільйонів е-mail: чи є ваш у переліку

Поліція затримала хакерів, які атакували українські Інтернет-ресурси

Президентська кампанія: поліція відкрила вже 8 кримінальних проваджень через порушення – подробиці від МВС

У Кропивницькому невідомі напали на громадського омбудсмена "Опори"

"Темний бік Кремля": хакери дістали 175 гігабайт російських документів про війну на Донбасі та РПЦ

ГПУ підготувала підозру одіозному Жириновському – подробиці