Вакцинація
Вакцинація МОЗ

Перші зразки вакцини від COVID-19 можуть бути авторизовані вже до кінця 2020 року – Єврокомісія

  Читайте по-русски
  Навіть за умови успіху цієї роботи лише невелика кількість вакцини потрапить на ринок, більша її частина надходитиме пізніше

  Нині Єврокомісія має п'ять контрактів на постачання вакцин, дві з яких, за оцінкою Європейського медичного агентства EMA, можуть отримати першу ринкову авторизацію на ринку Євросоюзу вже у другій половині грудня 2020 року. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє "Укрінформ".

  Чиновниця заявила: "Я хочу підтвердити, що Європейське медичне агентство EMA повідомило нам, що умовна ринкова авторизація, що є найпершим кроком для доступу на ринок, може бути надана вакцинам виробництва BioNTech і Moderna, і це може відбутися у другій половині грудня, якщо все буде відбуватися без проблем".

  Водночас вона зауважила, що навіть за умови успіху цієї роботи лише невелика кількість вакцини потрапить на ринок, більша її частина надходитиме пізніше. Саме з цієї причини Єврокомісія просила країни-члени розробити національні плани вакцинації включно з рекомендаціями щодо того, хто має проходити вакцинацію насамперед. Наприклад, медичні працівники або інші важливі спеціалісти, старші люди, люди з обмеженою мобільністю та інші вразливі категорії. У будь-якому випадку, вакцинація в країнах ЄС буде відбуватися поетапно та за чіткої координації.

  Президент Єврокомісії також розповіла, що в тому, що стосується інших країн – тут існує двоєдиний підхід.

  "Найбільш вражаючою є програма COVAX (Глобальний альянс вакцин), до якої на сьогодні залучені близько 190 країн. Її головний принцип полягає в тому, що країни з високим рівнем доходів можуть профінансувати потреби країн із середнім або низьким доходом, щоб забезпечити їм доступ до вакцин. Ще один варіант – коли країни-члени матимуть надлишок доз вакцини, вони матимуть легальне право передати їх сусідам, наприклад, країнам Західних Балкан", – сказала Урсула фон дер Ляєн.

  При цьому вона зауважила, що європейські країни та Єврокомісія за ініціативою "Команда Європи" вже виділили для заходів у рамках COVAX близько 800 мільйонів євро, що є найбільшою дотацією в історії.

  Як повідомляв 5.UA, стало відомо, скільки коштуватиме одна доза вакцини від COVID-19 для України.

  Попередній матеріал
  У ВООЗ закликали не застосовувати "Ремдесивір" для лікування хворих на коронавірус
  Наступний матеріал
  Вибори у США: перерахунок голосів у Джорджії підтвердив перемогу Байдена над Трампом
  Loading...

  У ВООЗ закликали не застосовувати "Ремдесивір" для лікування хворих на коронавірус

  МОЗ: Україна збирається закупити вакцину від COVID-19 для 20 млн населення

  Антирекорд COVID-19 в Україні: уперше захворіли понад 14 500 людей за добу

  Пандемія COVID-19 може мати неочікувані ефекти, що проявляться через роки – науковець

  Міськрада Дніпра звинуватила обласну владу в спотворенні статистики захворюваності на COVID-19 в місті

  "Братство лисих" у Тернополі: як підприємець перетворив свій бізнес на релігійну організацію