Братство лисих
Братство лисих focus.ua

"Братство лисих" у Тернополі: як підприємець перетворив свій бізнес на релігійну організацію

Читайте по-русски
Усе це чоловік зробив через карантин вихідного дня

У будні – ресторан, на вихідних – трапезна. Щоб оминути обмеження карантину вихідного дня, тернопільський підприємець створив релігійну організацію "Братство лисих". Бо так дозволено працювати на вихідних. Хостел тоді перетворився на монастир, а ресторан на трапезну. Підприємець брав участь у вуличних акціях проти карантину. Каже, бізнес не почули, тому й вигадав "Братство". Чому члени братства називають себе "протестантами" та як їм працюється в різні дні тижня – знають журналісти "5 каналу". 

У новоствореній трапезній немає релігійної вивіски, тут не вигадують обрядів, а її засновник не планує проповідувати. У будні він – ресторатор, на вихідних – голова організації "Братство лисих". Чоловік жартома називає себе протестантом, від слова протест – бо не погоджується з обмеженням уряду. Його заклади працювали минулими вихідними, планують і в наступні. Запевняє: інакше вони не виживуть.

"Це точно не про богохульство, не старання дискредитувати якось Господа, Церкву чи вірування наших громадян, це питання юридично було, щоб дати можливість персоналу, бізнесу працювати", – каже бізнесмен Тарас Ковальчук.

До "Братства лисих" офіціантка Неля ставиться з гумором. Дівчина каже, умови роботи не змінилися. Дошкуляють лише часті перевірки поліції. Правоохоронцям пояснюють: тут зібрання паломників.

"Ми спершу не повірили, як нам сказали, шо тут буде організація. Потім ми це дуже позитивно сприйняли, бо це насамперед наша робота", – каже офіціантка Неля.

Цими вихідними в ресторані було людно, каже його власник Тарас Ковальчук. За його словами, релігійний формат відвідувачів не дивує, навпаки, підігріває цікавість.

"Відвідувачів було десь на 10% менше, ніж зазвичай у вихідні, але в нас та кількість відвідувачів завжди падає за останніх місяців. На сьогоднішній день маємо пару паломників, які були на ці вихідні з інших міст, на наступні планують до нас приїздити", – каже Тарас Ковальчук.

Поки спільнота без офіційної реєстрації. Документи у відповідні органи вже подали, поки чекають, каже Тарас Ковальчук. Зібрання так званих вірян легальне, пояснює юрист.

"Я впевнений, їх швидко зареєструють, тому шо місцева влада в опозиції до уряду стосовно карантину вихідного дня. Затвердять статут і далі вже через місяць чи коли, вони вже діють у легальному полі", – каже юрист Василь Мірошниченко.

Попри постанову уряду, тернопільський ресторатор зачинятися не збирається. Каже: готовий навіть іти до суду. Нині ж ділиться своїм досвідом та консультує підприємців з інших міст, аби ті теж змогли врятувати свій бізнес.

Тетяна Бенедига, Богдан Приймак, Тернопіль, "5 канал"

Попередній матеріал
Як демінери та сапери очищають ліс на Донеччині від боєприпасів – сюжет
Наступний матеріал
Стало відомо, коли в Україні можуть запровадити повний локдаун
Loading...

Тернопіль відмовився вводити карантин на вихідні – заява міського голови

На Тернопільщині інспектори ВООЗ оцінили підготовленість медзакладів до боротьби з COVID-19

На Тернопільщині помер 51-річний лікар, який допомагав боротися з COVID-19

Щоб не бачили, як росіяни інспектують наші позиції та куди витрачається коронавірусний фонд – як місцева влада на Тернопільщині реагує на обмеження

Поліція проти міської влади – як у Тернополі сприйняли переведення в "червону" зону

Правоохоронці почали штрафувати директорів тернопільських шкіл і садочків за порушення карантину