Розмінування Донбасу
Розмінування Донбасу Скріншот відео

Як демінери та сапери очищають ліс на Донеччині від боєприпасів – сюжет

Читайте по-русски
Місцеві мешканці бояться заходити в ці ліси після 2014 року

Відголоски запеклих боїв. На Донеччині демінери та сапери – розміновують ліси. Місцеві мешканці бояться заходити в ці місцини, бо у 2014-му бойовики засипали територію снарядами та набоями. Що знаходять у луганських лісах і як знешкоджують небезпечні предмети – бачила Вікторія Ковальова. 

Голіруч, на колінах при мінус п'яти надворі. Сантиметр за сантиметром Ольга перевіряє ґрунт Ямпільського лісу.

"Трава сильно щільна. З того боку земля не проглядалася. Ми не робимо тиск на ґрунт, але піднімаємо, розсуваємо обережно верхню частину рослинність, щоб щупом можна було перевірити на пошук розтяжок на ґрунті", – каже демінерка Ольга.

На рахунку жінки з десяток знайдених розтяжок. Її завдання – виявити вибухонебезпечні предмети. Далі демінери викликають професійних саперів для знешкодження вибухівки.

"Виявляємо боєприпаси, маркуємо відповідним образом. І після цього передаємо інформацію органам офіційним, які це вже витягують", – каже демінер Юрій.

Ямпільський ліс на Донеччині – для розмінування обрали невипадково.

Улітку 2014 на цьому місці тривали запеклі бої. Підрозділи ДШВ намагалися звільнити Ямпіль. Це перехрестя контролювали окупанти і, щоби захистити себе, засипали все довкола мінами. Ба більше. На кожен крок українського війська відповідали артилерією і буквально засипали Ямпільський ліс боєприпасами.

Після тих подій місцеві до лісу ходити бояться. Саме з їхньою допомогою демінери відшуковують місця ймовірної загрози.

"БМП, танки були і все. Ось тут ополченці розбили 2 техніки. Це те, що ми бачили. Можливо, воно більше було", – каже мешканець Ямполя Анатолій.

Чистять від боєприпасів Ямпільський ліс за сприяння уряду Нідерландів. Там надали 4 мільйони євро для гуманітарного розмінування. Сучасні технології та оснащення дають змогу виявляти вибухонебезпечні предмети швидко і якісно.

"Широкоформатний рамковий детектор шукає сигнал в глибині ґрунту. Гарантує безпеки своїх робіт на глибині до 15 сантиметрів", – каже Андрій.

Загалом на 19-ти гектарах Ямпільського лісу демінери виявили майже сотню вибухонебезпечних пристроїв. У пошуках вибухівки натрапили і на тіла загиблих.

"Були виявлені сигнали, був знайдений метал. Робилися екскавації і були виявлені залишки людини. Спочатку одного, потім і іншого таким же чином. Була повідомлена організація "Евакуація-200", і вони займались ексгумацією цих залишків", – каже Юрій.

За день демінери можуть перевірити близько квадратного кілометра території. Вже розмінували половину – з необхідних 19-ти гектарів. Загалом від початку бойових дій на сході від вибухонебезпечних пристроїв загинули понад 750-ро людей, ще понад півтори тисячі зазнали поранень. 

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могиевич, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Обшуки в Музеї Революції Гідності – що відомо наразі та що кажуть політики – сюжет
Наступний матеріал
"Братство лисих" у Тернополі: як підприємець перетворив свій бізнес на релігійну організацію
Loading...

Засідання ТКГ: Кравчук закликав провести обмін полоненими до кінця року

Знешкодити шість тисяч снарядів часів Другої світової – як сапери зробили безпечними 80 гектарів на Донеччині

Зменшення обстрілів на Донбасі може бути постановкою Кремля – Федина

РФ блокує процес розмінування на Донбасі та не припиняє вогню – який підпис хоче отримати Зеленський від Путіна

Через російську агресію мінами забруднено 21 тис. кв. км території Донбасу і Криму

"За день можна знайти до 20 штук": як бійці саперних підрозділів розміновують зону ООС