Закладка мін в Попасній
Закладка мін в Попасній 5 канал

Через російську агресію мінами забруднено 21 тис. кв. км території Донбасу і Криму

Читайте по-русски
На сьогодні розміновано понад 35 500 га земель

Площа українських територій, нашпигована мінами та вибухонебезпечними залишками російської агресії, становить 7 тис. кв. км на підконтрольній уряду території Донбасу та 14 тис. кв. км – на окупованих територіях ОРДЛО і АР Крим. Про це заявив заступник міністра оборони України з питань євроінтеграції Анатолій Петренко під час онлайн-засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ у середу, 13 травня, повідомляє "Укрінформ".

"За попередніми підрахунками, близько 7000 кв. км на контрольованих урядом територіях і приблизно 14 000 кв. км тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим забруднено мінами та вибухонебезпечними залишками війни", – заявив він під час засідання Форуму, присвяченого безпековому діалогу щодо стрілецької зброї та легких озброєнь (SALW), запасів звичайних боєприпасів (SCA) та протимінної діяльності.

Петренко повідомив, що нині 29 груп розмінування ЗСУ та 16 піротехнічних команд ДСНС виконують завдання з розмінування на звільнених територіях Донеччини та Луганщини. На сьогодні урядові групи з розмінування очистили понад 35 500 га земель, понад 2000 км доріг, 1000 км залізничних шляхів, виявили та знищили понад 460 000 вибухонебезпечних предметів та залишків війни.

Окремо Анатолій Петренко подякував міжнародним неурядовим організаціям, зокрема, The HALO Trust, Данській групі з розмінування (DDG), Швейцарському фонду протимінної діяльності (FSD), які з 2016 року надають допомогу Міноборони України у розмінуванні територій.

"Україна також вдячна Координатору проектів ОБСЄ в Україні за суттєву підтримку та допомогу в різних сферах, особливо у сфері протимінної діяльності. І не можу тут не відзначити також ту велику підтримку з боку наших добрих друзів із Сполучених Штатів Америки, Канади та Сполученого Королівства в рамках проекту протимінної діяльності", – додав заступник міністра оборони України.

Раніше 5.ua розповідав, як бійці саперних підрозділів розміновують зону ООС.

Попередній матеріал
Зеленський змінив керівників управлінь СБУ в Києві та двох областях
Наступний матеріал
Київ через погоду скували неймовірні затори – карта
Loading...