Хворі
Хворі Shutterstock

У МОЗ розповіли, як діяти при перших симптомах коронавірусу

  Читайте по-русски
  При появі симптомів COVID-19 найперше треба залишатися вдома

  При появі симптомів COVID-19 необхідно залишатися вдома і звернутися до сімейного лікаря. Якщо ж декларації з лікарем "первинки" немає, то в Національну службу здоров'я України (НСЗУ) або в контакт-центрі МОЗ скерують як його обрати. Про це розповів заступник чільника МОЗ, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко у Facebook.

  За його словами, при появі симптомів COVID-19 найперше треба залишатися вдома і ні в якому разі не йти на роботу чи навчання, не відвідувати громадських будівель.

  Ляшко говорить: "Зателефонуйте своєму сімейному лікарю, детально опишіть йому симптоми хвороби, а також повідомте інші важливі деталі, які вважаєте за потрібне. Обов'язково повідомте лікарю, чи були ви в контакті з підтвердженим випадком COVID-19 і надалі слухайтеся й дотримуйтеся порад свого лікарі. І ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Особливо не призначайте собі антибіотикотерапію. Антибіотик не за призначенням може призвести до розвитку антибіотикорезистентності, і це матиме негативні віддалені наслідки як для вашого особистого здоров'я, так і для здоров'я нації".

  Урядовець також додав, що у сімейного лікаря можна отримати консультацію щодо того, як зробити безоплатний для пацієнта тест на COVID-19. Такі тести роблять мобільні бригади, які вдома беруть зразок і доставляють його до державної лабораторії.

  "Повірте, все насправді не так, як ми це чуємо в політичних ток-шоу. Сьогодні держава профінансувала роботу мобільних бригад. Мобільна бригада повинна приїхати до вашої домівки, забрати зразок на дослідження і передати результат дослідження сімейному лікарю і вам особисто у вигляді смс або на електронну пошту", – стверджує Ляшко.

  Водночас головний державний санітарний лікар наголосив, що у випадку, якщо у громадянина немає декларації з сімейним лікарем, він повинен зробити все, щоб таку декларацію укласти: "По-перше, зателефонуйте на гарячу лінію Національної служби здоров'я України – 1677 або 0 8700 60 20 19. Там оператор вам розповість чіткий алгоритм дій, що потрібно зробити, щоб підписати декларацію і у вас з'явився особистий сімейний лікар, який допоможе вам з усіх питань, які стосуються здоров'я, в тому числі й з питань лікування, а також профілактики коронавірусної хвороби. Саме цей сімейний лікар відкриє лікарняний, закриє лікарняний і направить вас на безоплатне для вас тестування метолом ПЛР, яке відбувається в державних лабораторіях".

  Як повідомляв 5.UA, раніше чільник МОЗ Максим Степанов заявив, що сімейні лікарі зобов'язані лікувати хворих на коронавірус навіть без декларацій. 

  Попередній матеріал
  Уряд подасть проєкт бюджету на 2021 рік до кінця цього тижня
  Наступний матеріал
  Динаміка не зменшується: у столиці за минулу добу коронавірус виявили у 1348 хворих
  Loading...

  "Не звертайтесь до лікарів і помирайте вдома": МОЗ оприлюднило звернення до "атеїстів COVID-19"

  Чергові антирекорди COVID-19 в Україні: більш як 13 тисяч захворіли, 257 летальних випадків

  ВООЗ застерігає від лікування COVID-19 антибіотиками – причина

  Коронавірусна катастрофа в Одесі: пацієнти б'ються за кисень, помирають, не дочекавшись тестів, але маски не носять

  "Влада могла вже тричі забезпечити тотальне тестування": Турчинов про зростання кількості заражень на COVID-19 у ЗСУ

  Лікування коронавірусу плазмою донорської крові – на якій стадії дослідження та яка роль українських дослідників