Коронавірус
Коронавірус vchasno.com

Лікування коронавірусу плазмою донорської крові – на якій стадії дослідження та яка роль українських дослідників

Читайте по-русски
Українці, які перехворіли на коронавірус, активно здають плазму

Плазма донорської крові для лікування коронавірусу. Це може стати реальністю вже незабаром. Адже міжнародний альянс та українські компанії долучилися до дослідження препарату на основі плазми пацієнтів, які подолали недугу. На якій стадії нині дослідження та чи активні українці в донорстві, що рятує життя – знають журналісти "5 каналу".

"Я переніс вдома, але у мене хворіла дружина. От вона лежала в 9-й лікарні. Я коли приїжджав до неї, бачив, як це тяжко переноситься", – каже донор плазми Сергій Шкатов.

Дніпрянин Сергій сам відчув, що таке хворіти на COVID-19. Важче за нього недугу перенесла дружина. Тож нині долучається до здачі плазми, аби в майбутньому з неї могли виробити препарат для боротьби з коронавірусом.

"Мої антитіла можуть комусь допомогти. І можуть навіть врятувати життя", – пояснює Сергій Шкатов.

Сама не хворіла, але важливість донорства розуміє й киянка Тетяна. Тож від ранку пішла до плазма-центру.

"Людям допомагаю, але я себе героєм не вважаю, кожна людина, яка здає плазму, героєм себе не вважає", – каже Тетяна.

Подолати COVID-19 та зменшити смертність унаслідок недуги намагаються вчені всього світу. Українські фармацевти заявили, що днями завершили кількамісячні дослідження імуноглобуліну – препарату "Біовен", із донорської плазми. Він не новий на фармацевтичному ринку, до цього використовувався для лікування автоімунних недуг. Тепер кажуть: препарат можна буде застосовувати для полегшення перебігу хвороби та задля зменшення ускладнень. Йдеться про тяжких пацієнтів, зокрема, з пневмонією.

"Довели, що використання препарату "Біовен" від "Біофарми" в комплексній терапії є ефективним методом, що може бути використаний у широкій практиці для лікування і недопущення ускладнень", – зазначив керівник управління клінічних досліджень "Біофарми" Андрій Рибаков.

Про використання "Біовену" та перспективи внесення його до протоколів МОЗ раніше казав профільний міністр.

"Чому не вносили? Бо були клінічні випробування, компанія їх провела і ми досить швидко внесемо препарат у протокол лікування", – заявляв чільник МОЗ Максим Степанов на початку жовтня.

Нині препарат іще не внесли до протоколів лікування. У групі при МОЗ, яка опікується цим питанням, кажуть: вердикт винесуть найближчими днями.

"Ми обговорили основні критерії, для призначення погодили імуноглобулін у національний протокол. Результати голосування понад 30 експертів робочої групи, буде голосування і буде рішення міністра", – каже керівник Асоціації анестезіологів України, експерт МОЗ Сергій Дубров.

Для виробництва "Біовену" використовували плазму крові людей, які не хворіли на коронавірус. А такі імуноглобуліни доведеної ефективності поки не мають. Таку думку озвучує ексзаступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський. Інша справа – препарати на основі плазми людей, які подолали недугу. Але дослідження таких препаратів за участю українських виробників лише стартувало.

"Ми говоримо про втручання в організм. Це серйозне рішення – чи додавати імуноглобулін чи ковідну плазму від пацієнтів, повинно базуватися на доказах сучасної медичної науки, немає суджень чи вірувань", – каже ексзаступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

Тим часом медики невпинно закликають донорів, особливо тих, хто подолав COVID-19, здавати плазму. Адже з неї можуть виготовити життєво необхідні ліки від різних недуг.

"Дози будуть мінімальні, але ефект великий. Як показали дослідження, імуноглобуліни ефективні в лікуванні вірусів. А це буде специфічний імуноглобулін, у якому будуть високі титри антитіл до коронавірусу, тому ми розраховуємо, що це буде дуже ефективний препарат", – пояснює головна лікарка Дніпровського обласного центру заготівлі та переробки плазми Ксенія Посунько.

А поки Україна для виробництва імуноглобулінів частину плазми купує за кордоном. 

Олена Рибінська, "5 канал"

Попередній матеріал
Влада на карантині: як житиме країна під час коронавірусу у вищих кабінетах – сюжет
Наступний матеріал
"У "слуг" не лавка запасних, там дитяча табуреточка" – Геращенко пояснила, чому немає альтернативи Степанову
Loading...

COVID-19 у наймолодших: як вберегти дітей від інфекції і як вберегтися самим батькам

"Замість того, щоб допомогти бізнесу, йому на голову одягають касові апарати" – Турчинов

У Франції 2 мільйони випадків загалом, а в Італії найбільша кількість померлих з квітня – яка ситуація з COVID-19 у світі

У Києві вчителів планують безкоштовно тестувати на коронавірус

Хворий на COVID-19 чоловік віддав свій кисень синові і помер – у лікарні інформацію заперечують (оновлено)

Зарплати, пенсії, "комуналка": до кінця 2020-го близько 100 млрд грн держвидатків опиняться під загрозою – Уманський