Ірина, киянка, телефоном із "5 каналом"
Ірина, киянка, телефоном із "5 каналом" 5.ua

"Молилася, бо не знала, як дожити до ранку": киянка з COVID-19 розповіла про спроби добитися меддопомоги

Читайте по-русски
Люди обурюються, що якщо у столиці складно отримати допомогу, як тоді мають виживати пацієнти у віддалених населених пунктах

На гарячій лінії по боротьбі з COVID-19 немає медиків, лікарі не беруть слухавки, а на швидкій вважають, що молодь не може задихатися – про такі труднощі повідомляють мешканці столиці й околиць, яким під час пандемії довелося звернутися по допомогу до профільних служб.

Таку історію "5 каналу" телефоном розповіла киянка Ірина, в якої підтвердився діагноз. Каже: сімейна лікарка запропонувала здавати тест у порядку черги, тобто чекати, поки ця черга дійде. Тому Ірина зверталася до приватної лабораторії.

Перші симптоми з'явилися ще у суботу, 31 жовтня, каже жінка. За 4 дні почалася задишка, а сьомий день, п'ятниця, був найкритичніший – увечері почала сильно задихатися і з'явився біль в ділянці серця.

"Дзвоню на гарячу лінію МОЗ. Мені кажуть, що не консультують, бо вони – не лікарі. З п'ятниці в мене задишка, що робити – не кажуть. Дзвоню на гарячу лінію по боротьбі з COVID. Вони кажуть, мовляв, "не можемо назначати, подзвоніть у швидку, вони, якщо вам погано дихати, мають приїхати, заміряти кисень, і якщо критичний буде рівень у крові, мають думати про госпіталізацію". Дзвоню на 103. Там спитали, скільки мені років: "А, молода. Ми не думаємо, що ви задихаєтеся, по розмові чуємо. Спробуйте вийти на вулицю, подихати повітрям". Окей, подихала, трохи полегшало. А вночі думала, що помру. Бо намагаєшся дихати ротом, але не вистачає повітря. Постійно п'єш воду, бо пересихає в горлі", – пригадує Ірина.

Каже: на 103 додзвонитися спочатку було нереально – стояла на утриманні: "Мелодії Моцарта не вистачало, і – "ваш дзвінок дуже важливий для нас".

Прийшов ранок суботи – у цей день, каже жінка, сімейний не відповідає. У приватній клініці, де вона напередодні робила рентген, консультувати щодо коронавірусу теж відмовились.

"Сімейний лікар не відповідає, приватні клініки не консультують, гаряча лінія МОЗ не консультує, я вдруге дзвонила на 103 – мені назвали якийсь препарат. Питаю, чи можна при грудному вигодовуванні, сказали, що не знають – це до сімейного. Кажу, що не маю зв'язку з сімейним. "Подзвоніть на гарячу лінію МОЗ". Дзвоню – там не можуть проконсультувати. Дзвоню на гарячу лінію ковіду – і тоді мене "накрило"...", – пригадує Ірина.

Під час чергового дзвінка на гарячу лінію по боротьбі з COVID-19 операторка нарешті дала Ірині номер телефону, "де приймають лікарі і дають слушні поради" – це дослівно. Що це за таємна лінія, кому належить і чому оператор не порадив її одразу, для Ірини залишалося таємницею. Але, каже, там їй порадили краплі, які дозволили принаймні нормально дихати.

Вже через соцмережі вона з'ясувала, що це номер служби "Порада лікаря за телефоном" Департаменту охорони здоров'я міста Києва: 044 235 01 01.

"З вечора п'ятниці до обіду суботи я не могла ні до кого додзвонитися", – підсумовує жінка.

Зрештою, сім'я Ірини придбала додому 8 л кисню. Рівень кисню в крові вимірюють теж самотужки – апаратом із аптеки.

Кисневий балон
Кисневий балон5.ua

"В суботу вночі я молилася, бо не знала, як дожити до ранку. Не могла себе контролювати, бо засинаю – і задихаюся, не контролюю дихання, коли засинаю. Коли ти дзвониш, питаєш, що робити, а люди дратуються і не знають, що відповісти – як це? Болить у мене у грудях і серце болить. Я вже мовчу про втрату смаку й нюху", – каже Ірина.

"Мені таки призначили ліки. Але по них треба їхати в сусіднє місто. А як, коли всі ковідні? Поки мама не хворіла, їздила. Зараз не знаємо... Доставка ліків сюди не працює", – підсумовує вона.

Схожу історію на своїй сторінці в Facebook розповіла киянка Поліна:

"9.11.20 вранці піднялася температура, відчувала дику втому, ломоту в кістках, біль у грудях і все інше. За рекомендаціями МОЗ України дзвоню в Печерську поліклініку за місцем прописки. Скеровують на службу першої якоїсь там допомоги Печерського району. Питають симптоми, оформляють заявку, повідомляють, що протягом трьох годин на мобільний передзвонить сімейний лікар. Мені залишають контактний номер сімейного. Чекаю... Минула доба, лікар так і не зателефонувала. Дзвоню сама, лікар "поза зоною", клас. Дзвоню ще через добу, та ж історія. Дзвоню в цю службу першої допомоги... не беруть слухавки. Температура тримається, симптоми ті ж, ні гірше, ні краще. Якщо ви читаєте, що робити, якщо немає грошей, далі можете не читати, на цьому все, помирайте, шановні громадяни", – обурюється дівчина.

Як і в попередньому випадку, тестуватися на COVID дівчина пішла до приватної лабораторії. І радіє, що результат негативний.

Додає: "І це Печерськ, друзі, Печерськ! А як людям лікуватися в маленьких містечках або смт? Всім начхати, якщо ти без грошей! Просто чекай і все! Зате ми ввели карантин і позбавили місця роботи сотні тисяч людей!".

Попередній матеріал
Першим із початку пандемії вийшов у рейс: на круїзному лайнері SeaDream виявили спалах коронавірусу
Наступний матеріал
Байден переміг у ще одному хиткому штаті – відрив від Трампа на виборах збільшився
Loading...