У США помер Тімоті Рей Браун – перша людина в світі, яка після пересадки кісткового мозку вилікувалася від ВІЛ. Чоловік помер від лейкемії в лікарні Каліфорнії в оточенні друзів. Про це повідомили рідні пацієнта у Facebook.
"Із великим сумом повідомляю, що Тімоті помер поруч зі мною і друзями, після 5-місячної битви з лейкемією", – написав його партнер Тім Хоффген.
Рецидив стався майже через 12 років після лікування.
У Брауна виявили ВІЛ в 1997 році, коли він приїхав працювати перекладачем у Берлін. Його стали називати "берлінським пацієнтом".
У 2006 році у Брауна виявили лейкемію. Більш як десять років тому йому зробили у Берліні трансплантацію стовбурових клітин для лікування лейкемії. Донором став чоловік з мутацією, що забезпечує йому імунітет до ВІЛ.
Через три роки після трансплантації, після припинення антиретровірусної терапії, в крові Брауна не спостерігалося ВІЛ, що дозволило лікарям повідомити про тривалу ремісію у пацієнта.
Відтоді в нього більше не виявляли ВІЛ, але у 2019 році у Брауна виник рецидив раку крові, а нещодавно хвороба поширилася по всьому організму.
В одному зі своїх останніх інтерв'ю, яке вийшло 25 вересня 2020 року у виданні Associated Press, пише "24 канал", чоловік сказав: "Я все ще радий, що це було у мене. Це відкрило двері, яких раніше не було, і надихнуло вчених працювати більше, щоб знайти ліки, які, на думку багатьох, неможливі".
Додамо, на цю мить відомо тільки про двох людей, які повністю вилікувалися від ВІЛ. Другий, "лондонський пацієнт" Адам Кастільєхо, переніс аналогічну операцію з пересадки кісткового мозку у 2016 році. Також наприкінці 2019 року повідомили про третього пацієнта, який вилікувався від ВІЛ, але науковці ще не опублікували остаточних висновків.
Як повідомляв 5.UA, в країні понад 244 тисячі осіб живуть із ВІЛ-інфекцією, і лише половина з них знає про свій статус. Вчасне діагностування хвороби є запорукою ефективного лікування, яке істотно продовжує життя.
Додамо, у 2019 року ВІЛ-інфікованим дозволили брати дітей з притулків.