Поліцейські коні
Поліцейські коні prm.ua

Пенсія для собак і коней – у Польщі планують відправляти тварин на заслужений відпочинок

Читайте по-русски
У країні планують внести зміни на законодавчому рівні

Вони служать своїй країні – але досі не мають права на гідну пенсію. Це про собак і коней, що працюють разом із поліцейськими у Польщі. Коли тварини стають немічними – їм шукають притулок або ж присипляють чи відправляють на бійню. Адже кошти на догляд – не завжди є. Польща хоче змінити це на законодавчому рівні. І ухвалити закон, що забезпечить поліцейським тваринам гідну старість. Більше знає журналістка "5 каналу" Нонна Стефанова.

Знайти людей під завалами будинку, виявити вибухівку чи наркотики, взяти слід злочинця і наздогнати його – це далеко не повний перелік того, що може робити собака, який служить у поліції поряд із людьми.

"Наша робота передбачає, що ми стаємо ближче з нашими собаками. Вони повинні довіряти нам, а ми їм. Він знає мої рефлекси, а я його. І я не можу уявити, як це – віддати його до притулку чи приспати. Гадаю, що кожен такий пес повинен мирно доживати віку разом зі своїм господарем-поліцейським", – каже поліцейський Павел Кухньо.

Коли собаки стають надто старі, щоб виконувати свої обов'язки – їм намагаються підшукати інших господарів або ж місце у притулку. Адже поліцейські не завжди можуть за ними доглядати. Знайти гідний прихисток чотирилапим непросто: часто їх беруть для охорони в села, де тримають на ланцюгу. Та якщо собак іще можна доглянути вдома, то кошт утримання коней – часто непосильний для їхніх власників у формі. Якщо середня зарплата поліцейського близько півтори тисячі доларів – без урахування податку, то утримання коня може коштувати від чотирьохсот до шестисот п'ятдесяти доларів.

"Я хотів би забрати його, коли цей кінь відслужить своє. Але це неможливо. Я змушений буду сам платити за його утримання, він живе в конюшні біля Варшави", – каже поліцейський Даріуш Малковський.

Правоохоронці просять підтримки в держави на законодавчому рівні. Адже приватні притулки – переповнені.

"Ця проблема не вирішена від початку існування поліцейських собак і коней у правоохоронних органах. Після Другої світової ніколи не порушували питання про пенсії для них. Не треба шукати тут політики, але це питання ніколи не було врегульоване", – пояснює поліцейський у відставці, голова приватного притулку для тварин "Куток ветеранів" Ґжеґож Хмелевський.

За даними польського МВС, зараз у поліції служать 1200 собак і майже 60 коней. Щороку щонайменше 10 відсотків тварин – ідуть на пенсію. Законопроєкт про виділення коштів на їх утримання – вже на розгляді в польському парламенті. Прогнозують, що депутати його підтримають. Щоправда з датою, коли зможуть розглянути це питання, законотворці поки що не визначилися. 

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
У Луцьку попрощалися з військовим Сергієм Сулимою
Наступний матеріал
Секретар комітету ВР з нацбезпеки оцінив, на що здатні скупчені поблизу кордону російські війська
Loading...

У Польщі вводять нові обмеження через рекордну кількість нових випадків COVID-19

У Польщі зафіксували коронавірусний антирекорд: майже 35 тисяч нових заражень за добу

У Білорусі затримали голову Спілки поляків – реакція Варшави

ДТП у Польщі: водію українського автобуса загрожує до п'яти років в'язниці

ДТП у Польщі: генконсул України розповів про стан постраждалих

Влада Польщі прокоментувала повторне ДТП українського автобуса