Паводки ширяться Європою [відео]

  Паводки ширяться Європою. Тисячі добровольців зводять захисні бар’єри. І якщо деякі райони тільки готуються до високої води - інші - вже займаються подоланням її наслідків.

  До повені готуються північні райони Німеччини. Рівень води в Ельбі, яка вийшла з берегів і затопила Магдебург, потроху падає. Напередодні з міста евакуювали 23 тисячі мешканців.  Водночас тисячі волонтерів намагаються відновити дамбу поблизу міста Фішбек. Через її прорив уночі довелося евакуювати щонайменше тисячу мешканців з навколишніх міст. Також влада країни розшукує аноніма, який письмово погрожує підірвати кілька дамб. Натепер у регіоні не працює залізничне сполучення, що з’єднує Берлін із Кельном, Франкфуртом та Амстердамом.

  Юрген Корманн, речник залізниці: "Ситуація така, що ми не можемо подорожувати через мости, які у критичному стані. Ми закрили міст через Ельбу, що сполучає Берлін із Гановером".

  Пассажир: "Залізничники кажуть, що мій потяг затримується на невизначений час. Якщо його взагалі скасують, то доведеться подорожувати автобусом, а це дуже довго".

  Водночас у Будапешті повінь шкоди наробити не встигла - влада встигла попередити руйнування.  Тисячі волонтерів, рятувальників, військових та ув’язнених будують піщані мури уздовж русла річки. Водночас рівень води у Дунаї знижується. Однак у небезпеці все ще лишаються південні регіони країни.

  Віктор Орбан, прем’єр-міністр Угорщини: "Столиця витримала пік повені. Утім це ще не все. Зараз наші зусилля спрямовані на південь країни, але ще лишається небезпека".

  Загалом внаслідок повеней у Європі за різними підрахунками загинули від вісімнадцяти до двадцяти-однієї людини. Уряди країн підраховують мільярдні збитки. Влада Німеччини вже оголосила повені - національною катастрофою.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Опозиція звинувачує Ердогана у нагнітанні напруги в країні
  Наступний матеріал
  Прокуратура розслідує обставини затримання активіста "Демократичного альянсу" під Межигір`ям
  Теги:
  Loading...