Папа Римський Франциск
Папа Римський Франциск Shutterstock

Папа Римський призначив 13 нових кардиналів – вперше серед них афроамериканець

  Читайте по-русски
  Також вперше в історії кардиналів отримали Руанда та Бруней

  Папа Римський вперше в історії католицької церкви призначив кардиналом афроамериканця. Ним став Вілтон Грегорі. Минулого року він став першим темношкірим архієпископом Америки, очоливши католиків Вашингтона.

  Крім того Папа Франциск призначив ще 12 нових кардиналів. Деякі з них представляють країни, які раніше ніколи не мали власного кардинала, зокрема Руанда та Бруней. Крім них до конклаву увійшли також вихідці із Мексики, Чилі, Мальти та Філіппін. І традиційно – з країн Європи.

  У Ватикані зазначають, що усі новопосвячені кардинали мають численні заслуги перед католицькою Церквою. Церемонія ординарної консисторії – посвяти в кардинали – пройшла у скороченому варіанті та з дотриманням усіх карантинних обмежень. На ній були присутні лише представники духівництва.

  Після закінчення посвяти Папа Франциск закликав нових кардиналів бути свідомими християнами та не користуватися новими правами та можливостями заради отримання власної вигоди.

  "Червоний колір кардинального вбрання, який є також кольором крові, може стати для людей символом вашої відмінності. Ви більше не будете пастирем. Ви можете перетворитися у звичайну знатну людину. Якщо це таки трапиться, це означатиме, що ви збилися зі свого праведного шляху", – зазначив Франциск.

  Це вже третя така церемонія, яку проводить Франциск з моменту обрання у 2013 році. Нині він призначив вже 57% зі 128 кардиналів, які є членами конклаву.

  Попередній матеріал
  "Уроки Вільнюсу" має пам'ятати кожен політик, який пов'язує своє майбутнє з Україною – Порошенко
  Наступний матеріал
  Будівництво "Північного потоку-2" відновиться у грудні
  Loading...