lenta-ua.net

Папа Франциск попросив вибачення за священників-педофілів

  Папа Римський звернувся до пастви з проханням вибачити католицьку церкву за сексуальнье насилля над дітьми, яке вчинялося протягом десятиріч.

  Понтифік заявив делегатам міжнародної католицької організації захисту дітей, що Римська церква бере на себе відповідальність за моральний та фізичний біль, який нанесла постраждалим. Тому зробить все для виявлення та покарання винних.

  Останнім часом римо-католицька церква зазнала критики за неадекватну в очах багатьох реакцію на заяви про насильство над дітьми з боку священиків. У грудні 2013 Папа Франциск оголосив, що у Ватикані створять комітет для боротьби із сексуальним насильством над дітьми у церкві, а також для допомоги жертвам. Окрім того він посилив закони Ватикану щодо жорстокого поводження з дітьми і розширив визначення злочинів проти неповнолітніх, включивши до їхнього числа сексуальне насильство над дітьми.

  Святий Престол є учасником Конвенції ООН про права дитини - документу, який має обов'язкову юридичну силу щодо захисту та виховання найбільш вразливих членів суспільства. Хоча у Ватикані ратифікували конвенцію у 1990 році, його першу і єдину доповідь про виконання документу представили у 2012 році. Після того, як у 2010 році оприлюднили інформацію про жорстоке поводження і сексуальне насильство над дітьми у Європі та за її межами.

  За матеріалами Русской службы BBC

  Попередній матеріал
  Опитування: 80% українців - проти сепаратизму
  Наступний матеріал
  Американська Westinghouse ЕС продовжить поставку палива на АЕС України