5.ua

Опитування: 80% українців - проти сепаратизму

  Ідеї сепаратизму і федералізації українцям нав'язують згори, та й то – не надто успішно. Такі результати останнього соціологічного дослідження Фонду демократичні ініціативи. Вони засвідчують, що абсолютна більшість громадян, і на Заході, і на Сході України сприймають Україну своєю Батьківщиною.

   Так, лише 8 відсотків громадян підтримують ідею відокремлення своєї області від України і приєднання її до іншої держави. Найбільше таких на Донбасі, але й там це лише п’ята частина населення регіону. Проти – більше половини людей.

  Проголошення незалежності свого регіону хочуть 10 відсотків мешканців Сходу і 16 – Донбасу. Відкидають таку можливість загалом більше 80 відсотків Українців.

  Водночас, значна частина людей нині вважає, що між західними і східними регіонами України існують глибокі політичні, мовні та культурні суперечності, і що в перспективі це може розділити Україну.

  "Те, що сепаратизм не йде знизу, від самих громадян, в жодній області – то це дослідження показало, тому що в західному регіоні більше 96 відсотків категорично проти від’єднання їхніх областей від України, в Центральній Україні 88 відсотків, в південно-східній Україні 84 відсотки і навіть в Донбасі 56 відсотків категорично проти цього роз’єднання" – пояснив експерт Олександр Вишняк.

  Попередній матеріал
  Естонія заморозила гроші самопроголошеного мера Севастополя
  Наступний матеріал
  Папа Франциск попросив вибачення за священників-педофілів
  Теги:
  Loading...