Пам'яті легендарної Монсеррат Кабальє: як зійшла зірка "Королеви опери" та що діва називала найголовнішим у житті

ipress.ua
Де б не співала, Кабальє наголошувала, що музика єднає

800 камерних композицій, понад 100 ролей в операх. Пішла з життя всесвітньовідома іспанська оперна діва Монсеррат Кабальє. У 2012 вона перенесла інсульт, пересувалася на інвалідному візку, але навіть попри проблеми зі здоров’ям, виходила на сцену. Із вересня цього року Монсеррат Кабальє перебувала у лікарні. Там і відійшла у вічність на 86-му році життя. Її творча кар’єра тривала понад 50 років. Якими були ці роки – читайте далі у сюжеті.

"Золоте сопрано", "Неперевершена", "Королева опери" – так говорили про Монсеррат Кабальє.

Чарівний тембр, приголомшлива техніка виконання, віртуозне "бельканто". Це плавний, невимушений перехід від звуку до звуку. Всюди видатну оперну співачку супроводжували овації.Вона народилася у бідній каталонській родині. Батьки назвали її Марія де Монсеррат. Марія – на честь Богородиці і Монсеррат – на честь гори, яка розташована неподалік її місця народження. Вже у 7 років майбутня оперна діва виконувала кантати Баха, а в 9 вступила до музичної школи при Барселонському оперному театрі "Лісеу".

Зірка Монсеррат спалахнула 1965-го– завдяки ролі Лукреції Борджіа в однойменній опері Гаетано Доніцетті. Її поставили замінити тодішню оперну діву Мерилін Хорн – та захворіла. Талант Кабальє вразив усіх. Публіка аплодувала їй 20 хвилин стоячи. А провідні критики назвали спадкоємицею Марії Каллас. Відтоді для Монсеррат відкрилися найкращі сцени світу.

5 канал

"Велика примадонна" виступала з видатними постатями Пласідо Домінго, Лучано Паваротті, Хосе Каррерас. Монсеррат настільки любила музику в усіх її проявах, що співпрацювала і з сучасними виконавцями. Один із найвідоміших альбомів Кабальє – рок-платівка "Барселона" – записана спільно з вокалістом групи Queen Фредді Мерк'юрі. Композиція, присвячена рідному місту Кабальє , стала однією з двох офіційних пісень літніх Олімпійських ігор 1992 року.В останні роки, Монсеррат тяжко хворіла. У 2012 році вона перенесла інсульт і відтоді пересувалася на інвалідному візку. Останній свій день народження вона відсвяткувала у Києві. Прилетіла разом зі своєю родиною – дочкою Монсі і 6-річною онукою Даніелою. Сім'я завжди була для Монсерат на першому місці.

"Найбільша моя мрія – заспівати різдвяну пісню. Ніхто ніколи за всі 40 років моєї кар'єри не пропонував мені її виконати. А я так люблю це свято. Воно для мене пов'язано з затишком і родиною. Дім та сім'я–- найважливіше, що в мене є", – говорила співачка.

5 канал

Віденська державна опера "Ла Скала" в Мілані, королівський театр в Ковент-Гардені, Опера Гарньє в Парижі, Білий дім, зала засідань ООН в Нью-Йорку. Де б не співала Монсеррат Кабальє, вона доводила: музика єднає.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

The Hardkiss розчулили фанатів родинними фотознімками – ФОТО

Юлія Саніна і родина
/
Юлія Саніна і родина
/
Юлія Саніна і родина
/
Юлія Саніна і родина
/
Юлія Саніна і родина
/
Юлія Саніна і родина
/

Попередній матеріал
"З країни в Україну": що відомо про фестиваль, який цікаво та музично розповідає мешканцям Донбасу, якою є Україна
Наступний матеріал
Закон про мову: чи змінять жорсткі норми та чому голосування буде непростим