Здорова їжа
Здорова їжа nbcnews.com

ООН проголосила 2021-й роком овочів та фруктів – причини

  Читайте по-русски
  В організації закликали вдосконалювати методи сільського господарства та інфраструктуру

  Організація Об'єднаних Націй проголосила 2021-й роком овочів та фруктів і пропонує збільшувати виробництво продуктів, які становлять основу здорового раціону, за допомогою інновацій та передових технологій. Про це йдеться на сайті Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО) ООН.

  Гендиректор ФАО Цюй Дун’юй закликав країни у Міжнародний рік овочів та фруктів вдосконалювати інфраструктуру і методи ведення сільського господарства і відшукати способи підтримки дрібних сільськогосподарських виробників, для яких овочі та фрукти можуть стати надійним джерелом доходів.

  У ООН зазначили, що пандемія COVID-19 ще виразніше виявила необхідність перетворень і пошуку нового балансу між виробництвом і споживанням харчів.

  Гендиректор ФАО зазначив, що в плодоовочевому секторі втрати і псування харчової продукції залишаються проблемою, яка тягне за собою значні наслідки, і наголосив на критичній важливості новітніх технологій для забезпечення безпеки і якості і подовження термінів зберігання свіжих овочів та фруктів.

  Цюй Дун’юй запевнив, що скорочення втрат та псування рослинних харчів не лише покращить харчування, а й скоротить викиди парникових газів і зменшить навантаження на водні і земельні ресурси та приведе до економічного зростання.

  За даними ФАО, у ланцюжку від збору урожаю до споживача в країнах, що розвиваються, втрачається до 50% овочів та фруктів.

  Овочі та фрукти – цінне джерело клітковини, вітамінів і мінералів, корисних фітохімічних речовин. ФАО і Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують кожному дорослому щодня вживати не менш як 400 грамів овочів та фруктів для профілактики хронічних недуг, зокрема раку, діабету, хвороб серця, ожиріння.

  Нагадаємо, в грудні 2020 року Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму. У ній вперше зафіксовано, що так звана "влада" півострова є окупаційною владою Росії.

  Попередній матеріал
  Українського гімнаста Верняєва тимчасово відсторонили від змагань перед Олімпіадою в Токіо – NBC
  Наступний матеріал
  У Запоріжжя везуть найбільший плавучий кран Європи: будуватиме міст через річку
  Loading...