Карпати восени
Карпати восени Dmitry Sidoruk / Facebook

Карпати в небезпеці: ООН вимагає припинити вирубку лісів

Читайте по-русски
В ООН зазначили, що вирубка лісів може завдавати шкоди українській економіці

Країни Карпатського регіону під загрозою через незаконні вирубки лісів, що можуть призвести до руйнівних паводків. Із такою заявою виступила виконавча директорка програми ООН із навколишнього середовища Інгер Андерсен, передає пресслужба організації.

За її словами, те, що дерева незаконно вирубують, негативно впливає на екосистему, а також на біорізноманіття тварин і рослин. Вона також заявила, що насадження захищають від паводків, від яких останніми роками особливо страждає Україна.

"За останні 20 років незаконні рубки обійшлися Румунії більш ніж в €5 млрд. Тільки в 2016 році в Румунії незаконно вирубали приблизно 187 тис. куб. м деревини", – заявили в ООН.

В організації також закликали Україну, Чехію, Угорщину, Румунію, Сербію та Словаччину, які підписали Карпатську конвенцію для захисту Карпат, посилено співпрацювати в програмі захисту цього регіону.

"Держави повинні поліпшити ситуацію, зокрема скоротити власні викиди парникових газів і шукати способи адаптації до змін клімату", – сказала Андерсен.

Вона також зазначила, що Україна серйозно відчуває проблему з паводками, але негативний вплив буде посилюватися і завдавати шкоди економіці.

Нагадаємо, що масштабні повені спричинили сильні опади, які вирували в Україні наприкінці червня. Унаслідок чого рівень води в річках піднявся до критичного і під водою опинилися цілі села. Підтоплені були понад 14 тисяч будинків. Зруйновані мости й дамби. Через негоду також загинули люди. У СБУ заявили, що причиною цього стали вирубки лісів.

Попередній матеріал
Білорусь вручила ноту протесту послу України через акції під посольством
Наступний матеріал
Поки політики маніпулюють екотематикою, влада ігнорує найбільш гострі проблеми – активісти
Loading...

"За концерт на День Незалежності мені соромно": Руслана Лижичко в "Рандеву"

У Карпатах може бути сніг: яку погоду чекати на Покрови

Немає доказів, що IKEA використовувала незаконно зрубану в Карпатах деревину – незалежний аудит

У Карпатах на горі Піп Іван випав перший сніг

У Карпатах та на Закарпатті очікуються зливи – ДСНС

Гірський туризм відновлюється: чи багато охочих відвідати Карпати та де це можна зробити безпечно