Олімпійська естафета оминула Тибет (РОЗШИРЕНО)

  Олімпійська естафета оминула Тибет. Замість запланованих Гімалаїв, вогонь помандрував на північ країни - до провінції Синь-цзянь. Як і Тибет, цей регіон відомий сепаратизмом - більшість його населення - це етнічні уйгури - народ, близький до казахів. Служби безпеки КНР впоралися із завданням: жодних інцидентів під час естафета не сталося.
  Сьогодні Олімпійський вогонь вітають у столиці провінції - місті Урумчі. На його рахунку своєрідний рекорд - це найвіддаленіше від моря велике місто у світі. Від Урімчі до океану - дві з половиною тисячі кілометрів. Як і усюди в Піднебесній, Олміпійська естафета  тут відбувається без надзвичайних подій. Один за одним факел несуть дві сотні спортсменів, як китайці так і уйгури - переважно мусульмани. Синь-цзяньський етап естафети покликаний довести - єдиний китайський народ живе у гармонії.

  Ася, мешканка Урумчі: "Ми всі дуже раді, дуже чекали на Олімпіаду. Підтрумуємо спорт і Китай".

  За олімпійською злагодою - чимало роботи. В Урумчі, окрім організаторів естафети, довелося попрацювати і китайським службам безпеки. Місто патрулюють посилені загони поліції, до олімпійської естафети допускають лише обраних глядачів, які слухняно вишиковуються за металевими парканами. Вікна та двері навколишніх будівель - щільно зачинені.

  Причина надзвичайних заходів безпеки - можливі напади сепаратистів. Адже, до середини минулого століття провінція Синь-цзян була незалежною від Китаю. Країна уйгурів, що сповідують іслам, тоді називалася Східним Туркестаном. Прихильники незалежності краю, що мають зв`язки з Афганськими угрупованнями, активно діють тут й досі. На початку року поліція застрЕлила двох імовірних терористів, які нібито планували напади під час Олімпійських ігор в Пекіні.

  Ксенія Новікова, 5 канал
  Попередній матеріал
  На шахті ім. Засядька відновили видобуток вугілля
  Наступний матеріал
  Ющенко відвідав Палац Разумовського та Цитадель батуринської фортеці (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...