Ющенко відвідав Палац Разумовського та Цитадель батуринської фортеці (РЕПОРТАЖ)

  Коли нарешті реконструюють історичний комплекс "Гетьманська столиця" у Батурині? Проконтролювати хід робіт на будівельних майданчиках вирішив особисто Глава держави. У Батурині Віктор Ющенко відвідав Палац Разумовського та Цитадель батуринської фортеці.
  Чиновники пообіцяли вкластися у вказані терміни: Палац відновлять до Покрови, а Цитадель вже в листопаді. Президент усіх пришвидшив. А зводити один із пам`ятників наказав уже відсьогодні.

  На Президента батуринці чекали чи не з самого ранку. Знали: поговорити не вдасться, то хоча б подивляться. Перше, що оглянув Глава держави - Палац Кирила Разумовського. Реконструювати його почали давно.Чому і досі будують - мешканці Батурина не знають. Кажуть, і  гроші начебто у реконструкцію  вкладають,  а все ніяк не завершать.

  Люди: "Оце вже 9 чи 12 раз начинають строїть. Кажуть, що багато виділялось. Де вони ділись? По дорозі не дійшли і всё."

  Чиновники налаштовані оптимістично. Кажуть, відновлювати історичні пам`ятки це святе. Темпи ж реконструції - це вже інше. Головне - початок покладено.

  Василь Вовкун, міністр культури і туризму: "Все це має набрати іншого звучання, не йдеться про відтворення мертвого палацу чи музею. Йдеться про інфраструктуру, яка вже має по новому зазвучати вже в цьому місті".

  Інша історична святиня - Цитадель Батуринської Фортеці. Президент оглядає будівельний майданчик. Тут зводять дерев`яну церкву Воскресіння Господнього.Але найбільше архітектори пишаються задумом встановити на цій території пам`ятник - два козаки із шаблями  разом нестимуть хрест. Президент ідею підтримує.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Це доля, це оберіг, це святість,він бачите як храм окутав - як покрова. За віру, за свободу, за незалежність".

  Палац Разумовського мають реконструювати до Покрови. А Цитадель,кажуть, і до листопада встигнуть. Президент усіх поквапив. Зокрема, починати роботи над скульптурою наказав вже із завтрашнього дня.

  Анна Мірошниченко, Денис Ковальов, 5 канал
  Попередній матеріал
  Олімпійська естафета оминула Тибет (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Суд у Гонконгу в справі про аварію "Нафтогазу-67" перенесли на місяць
  Теги:
  Loading...