forbes.net.ua

Офіційний Берлін перед самітом G7 зробив офіційну заяву: "Повернення Росії не на часі"

  Читайте по-русски
  Не можна сказати, що в реалізації "Мінського процесу досягнуто прогресу", тож причини, через які в 2014 році РФ було виключено з групи, й досі є
  Перед початком зустрічі лідерів найбільш розвинених країн "Великої сімки" німецька влада наголошує, що повернення до G7 не на часі. Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства канцлера ФРН.

  "Повернення до формату G8 з Росією наразі не обговорюється. Усі партнери G7 вирішили відсторонити Росію від Групи через анексію Криму з порушенням міжнародного права", – заявили в німецькому уряді.

  Водночас там наголосили, що "розширення групи на основі загальних цінностей було і є можливим у будь-який час за згодою всіх партнерів G7".

  Раніше канцлер ФРН Ангела Меркель заявляла, що з огляду на нинішню ситуацію ще не можна сказати, що в реалізації "Мінського процесу досягнуто прогресу", тож причини, через які в 2014 році РФ було виключено з групи, й досі є. Водночас вона відзначила "можливо, незначні рухи" в імплементації Мінських угод, а якщо будуть реальні досягнення, складеться "певною мірою нова ситуація", і тоді партнери будуть вирішувати, як діяти далі.

  Як повідомляв 5.UA, 20 серпня президент США Дональд Трамп заявив, що підтримав би повернення Росії у G8. Німеччина та Велика Британія виступили проти. Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що такий крок можливий після врегулювання кризи в Україні. Очільник Європейської Ради Туск запевнив Зеленського, що позиція ЄС щодо повернення Росії в G8 незмінна. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія може повернутися у G8 лише після припинення агресії проти України.

  Нагадаємо, до клубу семи високорозвинених країн світу входять США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада. 

  Попередній матеріал
  "Українцям щасливого Дня Незалежності": Волкер і Тейлор долучилися до урочистостей на Майдані
  Наступний матеріал
  Ворог 20 хвилин прицільно обстрілювали позиції ЗСУ під Павлополем
  Loading...