Вибори в Білорусі
Вибори в Білорусі 5 канал

Офіційна явка на дочасні вибори президента Білорусі завищена вдвічі – громадські спостерігачі

  Читайте по-русски
  Дострокове голосування було використане для грубої фальсифікації, кажуть у ГО

  Протягом п'яти днів дочасного голосування на президентських виборах у Білорусі офіційно заявлена ​​явка удвічі перевищує реальну – про це йдеться у Facebook на сторінці ГО "Чесні люди", яка спостерігала за волевиявленням у РБ.

  Спостерігачі спільноти на 258 дільницях за всі 5 днів зафіксували явку 77 004 осіб. При цьому, згідно з даними офіційних протоколів, явка становила 128 281 особу – що на 66,59% більше, ніж дані громадських спостерігачів.

  "Ми маємо докази, що дострокове голосування було використане для грубої фальсифікації", – йдеться в заяві організації.

  Абсолютне завищення кількості тих, хто достроково проголосував, можна оцінити у 24%, – 1,2 млн голосів з 6,8 млн виборців, кажуть в організації.

  "З урахуванням того, що підсумкова офіційна явка становить 84,05%, майже чверть голосів з високою ймовірністю були сфальсифіковані вже на момент дочасного голосування", – пояснили в організації.

  9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. За оголошеними ЦВК попередніми результатами, чинний президент Олександр Лукашенко набирає 80,23%, в опозиційного кандидата Світлани Тихановської – 9,90% голосів. Тисячі людей зібрались у центрі Мінська на акцію протесту проти фальсифікацій виборів. Їх б'ють і розганяють силовики. Одна людина загинула.

  Попередній матеріал
  Штаб Тихановської закликав владу почати діалог про мирну передачу влади
  Наступний матеріал
  Київ сьогодні увечері може накрити гроза – синоптики
  Loading...