Черга на голосування
Черга на голосування 5 канал

"Великі черги створені штучно": як у Києві білоруси голосують на виборах президента – включення

Читайте по-русски
Доводиться очікувати по кілька годин на вулиці

Черги з охочих проголосувати біля посольства Білорусі у Києві. Нині там зібралося близько 300 людей. Черга рухається повільно, що викликає невдоволення у громадян. Нині біля амбасади перебуває кореспондентка "5 каналу" Олена Рибінська.

Вже зібралося близько 300 людей. Вони незадоволені, бо черга рухається повільно. Дипломати надають по 4 хвилини на голосування для однієї людини. Насправді все довше.

"Ситуація унікальна. Я думаю, що ніколи ця вулиця не бачила стільки людей, які прийшли проголосувати за майбутнє країни. Я один з тих, хто прийшов віддати свій голос, але бачу, що всі, хто прийшов, не зможуть це зробити", – заявив виборець.

Білоруси, які намагаються здійснити волевиявлення, очікують по кілька годин на вулиці. На виборчій дільниці — лише дві кабіни для голосування.

Присутні зауважили, що штучно створена черга – це спроба білоруської влади та посольства занизити явку на закордонних округах.

"В принципі, у нас дві задачі сьогодні – це незалежний підрахунок явки, кількість людей, яка проголосувала, ну і так само наш підрахунок голосів", – повідомив учасник екзит-полу.

"Люди прийшли голосувати проти. З цього завдання влади – завдання вертикалі влади, яка відноситься і до міністерства закордонних справ Білорусі, в особі посольства – це якомога більше людей навпаки відволікти від голосування. Це відбувається зараз і в Мінську, де величезні черги до дільниць. Це відбувається у всіх посольствах, де є виборчі дільниці", – наголосив виборець.

Нагадаємо, у Білорусі розпочалися президентські вибори. Майже 6 тис. виборчих дільниць відкрилися по всій країні ще о 8:00 ранку. Зробити вибір близько 7 млн громадян зможуть до 20:00 години неділі. Чинний глава держави Олександр Лукашенко переобиратиметься на посаду вже вшосте. Конкуренцію президенту, який керує країною вже 25 років, складуть чотири кандидати.

 

Попередній матеріал
"Немає інтернету, у Мінськ стягується військова техніка": як у Білорусі проходять вибори – включення правозахисника
Наступний матеріал
Затонулий біля Одеси танкер Delfi знову намагаються підняти: цього разу долучили кран – відео
Loading...