Новий прем`єр Італії здобув підтримку обох палат парламенту

  Вотум довіри отримав новий прем`єр-міністр Італії Маріо Монті від парламенту країни. Вслід за Сенатом, на підтримку його уряду проголосували члени Палати депутатів. Згідно з програмою Монті, головними завданнями італійського кабміну стануть подолання боргової кризи та підвищення конкурентноздатності економіки країни.

  Переважною більшістю голосів висловила довіру новому італійському прем`єр-міністру нижня палата парламенту. "За" уряд Маріо Монті проголосували понад п`ять з половиною сотень депутатів. "Проти" - близько шести десятків. Чільник кабміну технократів обіцяє побудувати нову Італію.

  Маріо Монті, прем`єр-міністр Італії: "Наш уряд зробить Італію сильнішою. Він поверне колишню довіру економіці країни збоку європейських партнерів. Ми гідно представлятимемо італійську владу в інституціях Євросоюзу. Вже досягнуто домовленостей про переговори з чільниками ЄС у Брюсселі. Зустріч із ними відбудеться наступного тижня".

  Перед голосуванням у Палаті депутатів довіру новому уряду висловив італійський Сенат. Виступ Маріо Монті - чи "супер-Маріо", як його охрестила преса - сімнадцять разів переривали оваціями. Тепер прем`єр і його команда технократів мають повний мандат на рішучі дії задля порятунку Італії від банкрутства. Представники майже усіх партій вже запевнили Монті у готовності до співпраці.

  Анна Фіноччаро, сенатор від демократичної партії: "Для вас, прем`єре Монті, та вашого уряду - підтримка, відданість та співпраця моєї групи". 

  Навіть сенатори від партії Сильвіо Берлусконі обережно висловлюються на підтримку нового прем`єра.

  Альтеро Маттеолі, сенатор від партії "Народ свободи": "Ми голосували за цей уряд з великим переконанням. Звісно, якщо він ухилятиметься від виконання своїх завдань, тоді  ми перестанемо його підтримувати. Те саме можна сказати про решту партій, які проголосували за уряд".

  Напередодні Маріо Монті оприлюднив план порятунку країни. Оздоровити економіку новий уряд спробує за допомогою рішучих реформ та інших суворих антикризових заходів. Серед них, зокрема, новий податок на майно, а також скорочення пільг для політиків. Новий прем`єр також хоче боротися з неплатниками податків та тіньовим бізнесом. Ці кроки необхідні для скорочення державного боргу Італії, який становить близько двох трильйонів євро.

  Олександр Войтко, Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Чергові жертви протистояння влади і протестувальників у Сирії
  Наступний матеріал
  Завалився найбільший в Україні вантажопідйомний кран
  Теги: