Новий президент Чилі склав присягу

  Новий президент Чилі, Себастьян Піньєра, склав присягу на вірність народу. Бізнесмен-мільярдер Пінера обіцяє підняти економіку і створити мільйони робочих місць. Попередня чільниця країни, перша жінка-президент Чилі Мішель Бачелет залишає посаду на піку популярності. Церемонія інавгурації була визначною ще й тому, що у її розпал сталися нові підземні поштовхи.

  Близько тисячі осіб з`їхалися на інавгурацію нового чилійського президента - підприємця і мільярдера Себастьяна Піньєри. Уперше від часу падіння режиму Піночета, до влади приходять праві політичні сили. Досі, два десятиріччя, владу тримали лівоцентристи. Радість нової влади затьмарює смуток у країні - Чилі оговтується від потужного землетрусу. Повторні поштовхи не припиняються і через два тижні. Трусило країну - і за кілька хвилин до того, як новий президент склав присягу, утім церемонію не перервали, а от мешканців висотних будівель з міркувань безпеки - евакуювали.

  Будівельник: "Ми дуже швидки вибігли. Працювали на 5-му поверсі і переживали за тих, хто був на 13-му чи 14-му. Але нам усім удалося вибігти".

  Ще до інавгурації близько восьми сотень осіб прийшли подякувати попередньому президентові, Мішель Бачелет. Її популярність серед населення - немала. Біля президентського палацу люди кричали: "До побачення через чотири роки" - на наступних президентських виборах.

  Фанатка Бачелет: "Мішель Бачелет - чудова людина, дуже інтелігентна, розумна, велична, мужня, шляхетна, працьовита, наближена до людей. Це президент, що працювала над розв`язанням соціальних проблем, більше, аніж будь-які інші глави держави. Вона - чудовий приклад для людей, історія її не забуде".

  Чимала частина населення покладає надії і на нового президента - Себастьяна Піньєру. Випускник Гарварду, успішний підприємець, мільярдер, зможе підняти економіку і відбудувати країну після стихійного лиха, -  вірять чилійці.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Дональд Туск відвідав Грузію
  Наступний матеріал
  Транспортний страйк в Італії
  Теги: