teamlab

Вразить уяву: в Токіо відкривається інтерактивний музей цифрового арту – відео

Площа музею – близько 10 тис. квадратних метрів – буде розділена на п'ять просторів

21 червня в Токіо відкриється Музей цифрового мистецтва, що вражає уяву. Як повідомляє The Japan News, у музеї будуть представлені роботи teamLab Inc – токійської групи з 400 художників і вчених.

"Ми хочемо створити експериментальне місце в Токіо, яке видавалося б новаторським для решти світу", – зазначив керівник teamLab Тошіюкі Іноко.

Роботи teamLab, які класифікують як цифрове мистецтво, поєднують у собі проекції, звук і ретельно продумані простори для створення нереальних, імерсивних робіт. Загальна площа музею – близько 10 тис. квадратних метрів – буде розділена на п'ять просторів. Усього на виставці буде представлено близько 50 робіт. Це місце стане першим цифровим музеєм з творами мистецтва, які взаємодіють з відвідувачами.

Експонати зроблені так, що перетікають один в одного і взаємодіють між собою і з глядачем. Деякі йдуть за відвідувачами або по-різному реагують на дотик.

"Ми створили безмежний світ, що складається з творів мистецтва, які рухаються самі по собі, комунікують один з одним і чудово поєднуються з іншими", – наголошує Іноко AFP.

Для підтримання роботи експозиції музею потрібно 520 комп'ютерів і 470 проекторів. Але головну роль відіграє набір складних алгоритмів, які генерують зображення в реальному часі. Група teamLab стверджує, що всі вони не є "попередньо записаними анімаціями або зацикленими зображеннями".

На відміну від фізичної картини на полотні, нематеріальна цифрова технологія може вивільнити мистецтво. Завдяки своїй здатності вільно трансформуватися – вона може подолати кордони, кажуть художники.

Як повідомляє 5.UA, музейники запропонували відвідувачам замість кількох секунд щонайменше 10 хвилин присвятити розмірковуванням над смислами, які художники вкладали у свої твори. 

Попередній матеріал
Сповідь дітей про життя під обстрілами – у Дніпрі зачитали "Листи з Нью-Йорка"
Наступний матеріал
Нова система нарахування субсидій: за кого більше не буде платити держава

Івано-Франківський музей поповнився унікальними експонатами, що датовані ІІ ст. до н.е.

У Києві відкрився "Велобум 1890-х": якою була доавтомобільна епоха столиці

"Трофеї війни": до музею передали БМП, знищену в бою під Новозванівкою

"3D-фрески" XVIII століття: у Львові реставрують унікальний розпис храму св. Петра і Павла

У Сумах відкрили Музей пам’яті майданівця, Героя України Олексія Братушки

5 канал - трансляція наживо