Підбитий БМП

"Трофеї війни": до музею передали БМП, знищену в бою під Новозванівкою

Військові Новозваніки передали до музею "Битви за Київ" броньовану машину піхоти, понівечену торік у бою. Саме столичні волонтери ініціювали передачу, бо таким експонатом хотіли вкотре показати наслідки російської агресії в Україні

Олександр – волонтер із Києва. На початку війни служив в 11-му батальйоні тероборони. Після демобілізації взявся допомагати армії. Нині прибув на Луганщину не лише з подарунками військовим, а й для того, щоб знищену в боях бронемашину доправити до одного зі столичних музеїв.

"Спостерігаючи за людьми, розумієш, що люди абсолютно не усвідомлюють, що тут відбувається, й уявлення, що таке війна, для них відсутнє. Цей експонат буде показувати, що відбувається насправді, що війна – це жорстка річ. На війні немає напівкроків. Ти або мертвий, або ти живий", – каже волонтер.

Броньована машина піхоти була знищена торік у боях під Новозванівкою. Прямим наведенням бойовики влучили в неї міною калібру 120 мм.

Підбитий БМП
/
Підбитий БМП
/
Підбитий БМП
/

"Ніхто не постраждав, нікого не було поранено. Дякувати Богу, нікого не було вбито, але машину ми втратили", – розповідає військовий В’ячеслав.

"Ремонту взагалі не підлягає. Є висновки заводу, висновки комісії, які свідчать про те, що навіть капітальному ремонту машина не підлягає, адже знищені всі вузли й агрегати, і корпус машини також знищений", – додає боєць Валерій.

Це вже друга знищена машина, яку підрозділ передає до мирної України. Така ж БМП-1 торік стала навчальним стендом Ужгородської військової кафедри.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Особлива реліквія: підбитий сепаратистами танк ЗСУ перетворять на меморіал – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Всіх не заблокуєш": у Росії провели акцію проти блокування Telegram
Наступний матеріал
"Задимлення, кров і паніка": як столичні медики здавали "кризовий іспит"