5 канал

Трофеї та ілюстрації з ДАП: у Кропивницькому спецпризначенці відкрили оновлену експозицію

У третьому окремому полку спецпризначення в Кропивницькому відкрили кімнату бойової слави. Це оновлена версія експозиції, яка також розповідає про участь полку у війні на сході України

Тут зібрані експонати, які належали українському війську, а також трофеї, які залишилися від супротивника. Експозиція відкрилася до третьої річниці виходу з Дебальцевого, передає "5 канал".  

"До полку надійшов лист, коли люди стояли на Майдані, щоб вони звернулися до Януковича, аби він припинив цей безлад (йдеться про силовий розгін Майдану – ред.), і полк йому відповів, якщо так сказати цензурно, що вони цього робити не будуть", – пригадав співавтор ідеї музею Григорій Баран.

Григорій Баран – один з ініціаторів оновлення музею полку спецпризначення. Розповідає: в чотирьох мультимедійних кімнатах представлені етапи історії підрозділу. Найновіший – про участь у неоголошеній війні.

"Групи почали працювати ще 11 лютого 2014 року. Перші отримали бойові завдання, висунулися в Крим, працювали, далі пішло перекриття кордону. Потім – Савур-Могила, Авдіївська промзона", – розповідає речник 3-го окремого полку спецпризначення ЗСУ Валерій Голубенко.

5 канал

Серед експонатів – ілюстровані правила для спецпризначенців, які розписував офіцер Євген Подолянчук під час оборони Донецького аеропорту. Вони були на стінах усередині терміналів. "Якщо ведеш вогонь, і закінчилися набої – присядь, укрийся, заміни магазин, потім продовжуй бій", – каже одне з тодішніх правил.

Окрема експозиція – трофеї.

"Є розгрузка військова. Тільки у РФ продається – тільки там! На території України немає таких "воєнторгів", як вони стверджують, які можна придбати в нас", – каже Валерій Голубенко.

5 канал

Відкриття оновленого музею присвятили річниці виходу українських військ з-під Дебальцевого три роки тому. Тоді двоє бійців підрозділу загинули, ще двоє – потрапили у полон.

"Емоційно найбільш вразила остання кімната, де показували обличчя хлопців, які загинули. Без сліз неможливо дивитися", – ділиться враженнями відвідувачка музею Аліса Кузьміна.

Сергій Михайлін, Сергій Баранюк, Кропивницький, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Особлива реліквія: підбитий сепаратистами танк ЗСУ перетворять на меморіал – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Загинув у "Дебальцівському котлі": військового журналіста посмертно нагородили відзнакою МОУ
Наступний матеріал
Експерт розповів, як у ЄС ставляться до конфлікту на Донбасі